WIĘCEJ

  Kariera w branży kolejowej

  Warto przeczytać

  Kolej w Polsce, tak jak i wielu innych krajach, to jedna z najważniejszych dziedzin gospodarki, mająca wpływ na rozwój wielu innych sektorów. W Polsce to nie tylko linie, pociągi i dworce. To także branża nieruchomościowa, teleinformatyczna czy przemysł energetyczny. Stwarza to liczne możliwości zatrudnienia. Jak szukać pracy w tym sektorze?

  Największym podmiotem w branży kolejowej i jednocześnie jednym z największych pracodawców w kraju jest Grupa PKP. Należące do niej spółki zatrudniają ok. 70 tys. pracowników w wielu zawodach i specjalizacjach. 

  Grupa PKP powstała w 2001 r. w wyniku restrukturyzacji przedsiębiorstwa państwowego Polskie Koleje Państwowe. Głównym celem tych przemian było oddzielenie działalności przewozowej kolei od zarządzania liniami kolejowymi oraz utworzenie samodzielnych podmiotów prawa handlowego mogących świadczyć usługi nie tylko na rynku kolejowym. Grupa PKP łączy służbę publiczną z działaniem charakterystycznym dla nowoczesnego przedsiębiorstwa funkcjonującego w gospodarce rynkowej.

  W skład Grupy PKP wchodzą PKP S.A., czyli spółka matka, oraz spółki świadczące usługi m.in. na rynku kolejowym i teleinformatycznym. Dokładny przegląd spółek i informacje o ich działalności dostępne są na stronie: https://www.pkp.pl/pl/grupa-pkp/spolki-grupy           

  W 2013 roku PKP S.A. – spółka matka w Grupie PKP – powołała Fundację  Grupy PKP. Celem jej powstania było prowadzenie działalności społecznie użytecznej i dobroczynnej. Spółki Grupy PKP systematycznie przeznaczają część wypracowanego dochodu na cele społeczne. Stąd, celem nadrzędnym naszej Fundacji jest efektywne rozwiązywanie problemów takich jak: zapewnienie bezpieczeństwa na terenach kolejowych osobom o ograniczonej mobilności, edukacja dzieci i młodzieży, przeciwdziałanie marginalizacji różnych grup społecznych, etc. Misją Fundacji jest pogłębianie wiedzy i świadomości w zakresie bezpiecznego korzystania z transportu kolejowego, promowanie nowych technologii i innowacji dla kolejnictwa, ochrona dóbr kolejowych o wartości historycznej i artystycznej, a także wspieranie środowisk związanych z koleją.
  Więcej informacji: https://www.pkp.pl/pl/grupa-pkp/fundacja   

  Na polskim rynku kolejowym działają także inne podmioty, niezwiązane z Grupą PKP. Są to między innymi przewoźnicy kolejowi, zarówno pasażerscy, jak i towarowi, a także spółka PKP Energetyka, która choć zachowała w nazwie skrót PKP, jest podmiotem prywatnym. Zajmuje się przede wszystkim sprzedażą i dostarczaniem energii elektrycznej klientom trakcyjnym i biznesowym:

  https://www.pkpenergetyka.pl/

  Poniżej podajemy adresy stron, na których mogą Państwo znaleźć aktualne oferty pracy.

  PKP S.A.
  https://www.pkp.pl/pl/aktualne-oferty

  PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
  https://www.plk-sa.pl/kariera/aktualnie-poszukujemy/

  PKP Cargo S.A.
  https://www.pkpcargo.com/pl/kim-jestesmy/kariera/

  PKP Informatyka Sp. z o.o.
  http://www.pkp-informatyka.pl/kariera/

  PKP TELKOL Sp. z o.o.
  https://telkol.pl/praca/

  PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Sp. z o.o.
  http://www.skm.pkp.pl/ogloszenia/kariera/oferty-pracy

  PKP Energetyka S.A.
  https://www.pkpenergetyka.pl/O-PKP-Energetyka/Kariera

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  Najnowsze

  Nieznana historia warszawskiej Pragi

  Praga należy do najciekawszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów rejonów Warszawy. Ma swoją własną historię i tożsamość. Nie wszyscy...

  Zobacz także

  Skip to content