WIĘCEJ

  Prace porządkowe na cmentarzu St. Jospeh’s Moston w Manchesterze – ZAPROSZENIE

  Warto przeczytać

  Szanowni Państwo,

  Fundacja Znaki Pamięci z Warszawy zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w pracach porządkowych na cmentarzu St. Jospeh’s Moston w Manchesterze. Prace prowadzone będą na przełomie października i listopada 2023. Projekt renowacji cmentarza cmentarza wsparł Instytut Polonika.

  Cmentarz St.Joseph’s w Moston to tysiące zapomnianych, samotnych – w tym kilkaset polskich – mogił. Przez lata opiekowali się nim manchesterscy wolontariusze z różnych środowisk – wiele zostało już zrobione, wiele też jest jeszcze do zrobienia. Leżą tu żołnierze Andersa, powstańcy warszawscy, żołnierze Armii Krajowej … i dziesiątki tych, których los rzucił daleko od domu i którzy na zawsze zostali daleko od niego. Dziś, w Święto Zmarłych, pragniemy przywieźć im naszą pamięć.

  W ramach prac planujemy oczyszczenie zniszczonych polskich nagrobków na starej części polskiego cmentarza, wykonanie drobnych prac konserwacyjnych przy najbardziej zniszczonych mogiłach, oczyszczenie i rekultywację terenu a także rekultywację głównej alei cmentarza. Nad wszystkim pracami czuwać będzie konserwator zabytków – pan Michał Składanowski. W ramach projektu przeprowadzona zostanie również inwentaryzacja cmentarza oraz digitalizacja zachowanych dokumentów osób pochowanych na starej części cmentarza w Moston.

  Wszystkich chętnych do pomocy i wsparcia naszych działań zapraszamy do kontaktu z koordynatorką projektu – Anetą Hoffmann:

  E-mail: kontakt@znakipamieci.pl

  Bo jeśli jest historia – musi być i pamięć. Zwłaszcza tam, gdzie jej brakuje. I tam gdzie ją pielęgnują nieliczni.

  Prace na cmentarzu w Moston prowadzone będą dzięki wsparciu Instytutu Polonika . Dziękujemy!!!

  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  Najnowsze

  Nieznana historia warszawskiej Pragi

  Praga należy do najciekawszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów rejonów Warszawy. Ma swoją własną historię i tożsamość. Nie wszyscy...

  Zobacz także

  Skip to content