WIĘCEJ

  Spotkanie opłatkowe członków SKP w Żytomierzu

  Warto przeczytać

  W dniu 23 grudnia 2020 roku, słuchacze kursów języka polskiego oraz członkowie Studenckiego Klubu Polskiego, spotkali się razem w przed dniu Bożego Narodzenia, aby spędzić przedświąteczny czas w rodzinnym „Klubowym Towarzystwie”. Aby życzyć nawzajem tradycyjnego – „Daj Boże za rok doczekać”.

  W tym kwarantannym roku, spotkanie świąteczne odbyło się w mniejszym towarzystwie. Spotkaliśmy się, w Gnatyuk Art Studio, w centrum artystyczne, aby w przedświątecznej atmosferze, atmosferze kolęd, „narysować swoje święto” i „swoimi kolorami”. I prawdę mówiąc, rysunki, które powstały – są cudowne! Patrząc na każdy wytwór, z pewnością mogę powiedzieć, że na tyle kolorowe, przepiękne rysunki powstały na białych płótnach, że wydawało się, rysowane zostały przez prawdziwych malarzy.

  Wszyscy obecni razem z proboszczem parafii św. Jana z Dukli Kościoła Seminaryjnego w Żytomierzu ks. Piotrem Nowoselskim, łączyli się razem w modlitwie. Dziękujemy bardzo proboszczowi parafii za obecność, za pobłogosławienie nas wszystkich na Nowy rok.

  Oczywiście, jak na święta bez łamania opłatkiem. Jednak, w dotrzymaniu zasad bezpieczeństwa, opłatek każdy zabrał ze sobą do domu, aby już w rodzinnym gronie, świętować razem narodzenie Pańskie. Przepiękne pierniki również dostał każdy wraz z kalendarzem na rok 2021.

  Wierzymy, że ta energia świąteczna, która była w czasie naszego spotkania – energia miłości, dobra, spokoju i uśmiechu, będzie towarzyszyć nam przez cały rok 2021. Również, wierzymy, że rok 2021 będzie bez żadnych ograniczeń na spotkania, bycia razem!

  Punkt nauczania języka polskiego i historii Polski jest wspierany przez Fundację Wolność i Demokracja. Projekt jest także objęty wsparciem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  Najnowsze

  Nieznana historia warszawskiej Pragi

  Praga należy do najciekawszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów rejonów Warszawy. Ma swoją własną historię i tożsamość. Nie wszyscy...

  Zobacz także

  Skip to content