WIĘCEJ

  PISZEMY PO POLSKU – DYKTANDO

  Warto przeczytać

  Na całej Ukrainie polskie organizacje biorą udział w VII Ogólnoukraińskim Dyktandzie Języka Polskiego pt. „Ja piszę, Ty piszesz, My piszemy… po polsku. Dyktando z języka polskiego na Ukrainie”.

  W dniu 11 października w Domu Polskim w Żytomierzy dyktando zorganizowała lokalna organizacja społeczna „Studencki Klub Polski”.

  Udział w nim wzięło 27 osób – słuchaczy kursów języka polskiego przy Domu Polskim w Żytomierzu oraz członkowie Studenckiego Klubu Polskiego.

  Nad przebiegiem wydarzenia czuwało jury złożone z nauczycieli języka polskiego: Julii Nowickiej, Julii Bojko i Wiktorii Oleksiuk.

  Laureatami w poszczególnych kategoriach zostali:

  Kategoria „Dzieci i Młodzież”: I nagroda – tytuł „Mistrz Języka Polskiego na Ukrainie” – ZORYNA NOSYROWA (Dom Polski w Żytomierzu), II nagroda – „I Wicemistrz Języka Polskiego na Ukrainie” – ANDRZEJ SERGIJCZUK (Dom Polski w Żytomierzu), III nagroda – „II Wicemistrz Języka Polskiego na Ukrainie” – ELŻBIETA GOŁOWKO (Dom Polski w Żytomierzu).

  Kategoria „Dorośli”: I nagroda – tytuł „Mistrz Języka Polskiego na Ukrainie” – ANTON NOWYCKI (Studencki Klub Polski), II nagroda – „I Wicemistrz Języka Polskiego na Ukrainie” – WIKTOR KRZYWULSKI (Studencki Klub Polski), III nagroda – „II Wicemistrz Języka Polskiego na Ukrainie” – NATALIA JAROSZYŃSKA (Studencki Klub Polski).

  Wszyscy laureaci otrzymali prezenty od organizatorów m.in.: słowniki polsko-ukraińskie, malowanki „Poland history in pictures”, książki „Młodzież o walce o niepodległość I granice Państwa Polskiego”, płyty z filmami o Papieżu, puzzle historyczne, ołówki, koszule z napisem wskazującym które miejsce zajęli. Mistrzowie dodatkowo otrzymali pamięć zewnętrzną USB.

  W czasie kiedy prace były sprawdzane przez jury, uczestnicy obejrzeli film „Karol Wojtyła – nasz Papież” 100-lecie urodzin Jana Pawła II – biografia filmowa” oraz poczęstunek.

  Na zakończenie spotkania przypomniano o ważnej październikowej dacie – Dniu nauczyciela. Pozdrowiono nauczycieli, dziękując za ich pracę i włożone w nią serce.

  Działanie objęte jest projektem Fundacji Wolność i Demokracja „Biało-czerwone ABC. Wspieranie rozwoju edukacji polskojęzycznej na Ukrainie” finansowanego ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  Najnowsze

  Nieznana historia warszawskiej Pragi

  Praga należy do najciekawszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów rejonów Warszawy. Ma swoją własną historię i tożsamość. Nie wszyscy...

  Zobacz także

  Skip to content