WIĘCEJ

  Za nami Kongres 60 milionów w Miami (10-12.02.22)

  Warto przeczytać

  Polska360.org
  Polska360.org
  Polska360 jest miejscem, w którym będą wzmacniane pozycje środowisk polskich i polonijnych w kraju ich zamieszkania, poprzez prowadzone webinaria, szkolenia prowadzone przez ekspertów.

  Jest nas Polaków 60 milionów na całym świecie. To siła i potencjał rozwoju Polski i polskich środowisk na świecie. W dniach 10-12.02.2022 w Miami na Florydzie odbył się kolejny, jedenasty już Kongres 60 milionów – inicjatywa skupiająca Polaków i osoby polskiego pochodzenia zainteresowanych rozwojem wzajemnej współpracy na linii Polska – świat.

  Kongres 60 Milionów to inicjatywa aktywnej integracji i wspierania kooperacji między Polakami mieszkającymi w Ojczyźnie i tymi, którzy żyją poza jej granicami. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w Miami w roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości – w 2018 roku. Zaś sama idea kongresu narodziła się na linii Rzeszów – Nowy Jork i urosła do idei Kongresu jako cyklicznego forum tworzącego pole do współpracy i działań biznesowych osób czujących więź z Polską. W latach 2018-2021 Kongres 60 Milionów organizowany był m.in. w Londynie, Buffalo, Berlinie, Miami i Nowym Jorku.

  Po dwóch dniach wydarzeń networkingowych główne obrady Kongresu, szereg jego paneli tematycznych odbyły się 12.02.2022 r. Polska360.org na bieżąco relacjonowała wydarzenia tego interesującego dnia na naszym profilu Facebook. Każdy z zainteresowanych mógł po rejestracji na stronie kongres.60mln.pl również oglądać na żywo wszystkie wystąpienia i prezentacje.

  Obrady zostały zainaugurowane przemówieniami zaproszonych gości, w tym Marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego, Ambasadora Krzysztofa Szczerskiego – Stałego Przedstawiciela RP przy ONZ czy Zbigniewa Klonowskiego – Prezesa Komitetu Organizacyjnego Kongresu.

  Kolejno po sobie następowały interesujące panele tematyczne dotyczące różnych obszarów możliwej współpracy Polska-Polonia czy Polska-USA. Uczestnicy panelu dyplomatycznego – Wicemarszałek Senatu RP Gabriela Morawska-Stanecka, Konsul Generalny RP w Nowym Jorku – Adrian Kubicki,  Krzysztof Przybyła – Prezesa Zarządu Fundacji polskiego Godła promocyjnego Teraz Polska, Rafał Stykowski – prezes firmy Radar Sat i poseł RP Radosław Fogiel dyskutowali na temat „Nowy American Dream – czy łatwo jest odnieść Polakom i polskich firmom obecnie sukces w Stanach ?”. Jak zmienił się wizerunek Polaków w Ameryce przez ostatnie 30 lat, jak w promocji Polski i jej wizerunku w USA może pomóc dyplomacja kulturalna oraz m.in. jak wspierać i promować młodych polskich i polonijnych artystów o tym dyskutowali uczestnicy tego inauguracyjnego panelu. Rafał Stykowski opowiedział zebranym o sukcesach polskich biznesów w USA i roli ambasadorów Polski w amerykańskim biznesie, jakie wielu z nich spełnia.

  Następnie uczestnicy i widzowie mogli wysłuchać dyskusji w kolejnych ciekawych panelach z zakresu : – działalności charytatywnej i dziedzictwa kulturowego;

  – rozwoju rynku nieruchomości w Polsce i USA, o tym jak inwestować w tych krajach.  

  – mogli dowiedzieć się o tym, jak warto inwestować w Polsce, w polskie firmy, startupy i zaawansowane technologie finansowe. Byliśmy świadkami promocji inwestycyjnej i kulturalnej Rzeszowa

  – o rynku io  społeczności kryptowalut i polskiego potencjału w tym zakresie

  – komercyjnym rynku zdrowotnym dostępnym w Polsce.

  Byliśmy świadkami inauguracji w USA polskiej telewizji informacyjnej w jęz. angielskim – TVP World, która dostępna jest bezpłatnie od dnia obrad Kongresu tj. 12.02.2022 dla wszystkich zainteresowanych w Ameryce. Przedstawiać będzie ona nie tylko polski, ale co ważne także środkowoeuropejski punkt widzenia oraz ma zamiar być niezależnym głosem z naszego regionu. Zachęcamy Państwa do jego oglądania i promocji w Waszych środowiskach.

  Szczególnym wydarzeniem Kongresu był panel Leadership z przedstawicielami jednych z najlepiej rozwijających się firm polskich – Booksy, Inpost, The Global Incubator i LOT. Widzowie mogli dowiedzieć się, jak poradziły sobie one w okresie pandemii i jakie są ich rady odnośnie tworzenia i utrzymania wartościowego zespołu.

  W ostatniej części prezentacji paneli tematycznych Kongresu w Miami mieliśmy okazję obejrzeć wzruszającą prezentację o pracy na rzecz zwierząt w Polsce realizowanej przez Ada Foundation. Dowiedzieliśmy się także o planach rozpoczęcia budowy w 2023 w Miami budynku Polonia World Center. Ostatni panel dotyczył szybko rozwijających się rynków przemysłowych.

  Na zakończenie Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Kongresu 60 Milionów – Zbigniew Klonowski podziękował wszystkim uczestnikom za udział. Ich liczba w stosunku do poprzedniego Kongresu w tym mieście podwoiła się. Już teraz zaprosił wszystkich na kolejne wydarzenie łączące Polaków z całego świata – Kongres 60 Milionów w Chicago w maju 2022 r.

  Polska360.org gratuluje organizatorom udanej promocji Polski i działalności Polaków w wielu dziedzinach biznesu i życia społecznego, jaką był bezsprzecznie Kongres 60 Milionów w Miami 2022.

  Całość obrad Kongresu mogą Państwo obejrzeć na Youtube :

  www.60mln.pl

  Portal Polska360.org był patronem medialnym wydarzenia.

  Redakcja portalu Polska360.org

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  Najnowsze

  Nieznana historia warszawskiej Pragi

  Praga należy do najciekawszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów rejonów Warszawy. Ma swoją własną historię i tożsamość. Nie wszyscy...

  Zobacz także

  Skip to content