WIĘCEJ

  Polska na 8 miejscu w rankingu Henley Passport Index

  Warto przeczytać

  Polska360.org
  Polska360.org
  Polska360 jest miejscem, w którym będą wzmacniane pozycje środowisk polskich i polonijnych w kraju ich zamieszkania, poprzez prowadzone webinaria, szkolenia prowadzone przez ekspertów.

  Henley Passport Index to oryginalny, miarodajny ranking wszystkich paszportów na świecie według liczby miejsc docelowych, do których ich posiadacze mogą dostać się bez wyrobienia wizy. Indeks opiera się na danych Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Powietrznych (IATA) – największej i najdokładniejszej bazie danych dotyczących podróży – i jest uzupełniany przez zespół badawczy Henley & Partners 

  Indeks obejmuje 199 różnych paszportów i 227 różnych celów podróży. Aktualizowany co kwartał ranking jest uważany za punkt odniesienia przy ocenie, gdzie nasz paszport znajduje się w globalnym spektrum mobilności.

  Polska zanotowała awans z 10. pozycji w 2021 r. na 8. w 2022 roku. Polski paszport pozwala na wjazd bez wizy do 183 krajów na świecie. Na szczycie rankingu znalazły się ex aequo Japonia i Singapur z dostępem do 192 krajów. Dla przykładu Stany Zjednoczone czy Wielka Brytania zajmują 6 miejsce (186 krajów), Ukraina – 35 (141 krajów), a Rosja – 46 (119 krajów).

  Redakcja Polska360.org zachęca do zapoznania się z całym raportem https://www.henleyglobal.com/passport-index/ranking

  źródło : Akademia Dyplomatyczna MSZ

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  Najnowsze

  Nieznana historia warszawskiej Pragi

  Praga należy do najciekawszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów rejonów Warszawy. Ma swoją własną historię i tożsamość. Nie wszyscy...

  Zobacz także

  Skip to content