niedziela, 27 listopada, 2022
WIĘCEJ

  X edycja Festiwalu Filmów Polskich w Tokio (20-28.11.2021)

  Warto przeczytać

  Karta pobytu na terenie Polski. Decyzja negatywna – jak się skutecznie odwołać?

  Dotykając tematu legalizacji, mówimy przede wszystkim o dokumentach potwierdzających prawo do pobytu długoterminowego na terytorium państwa osoby...

  „Odrzucenie spadku z Polski przez spadkobiercę zamieszkałego za granicą”

  Główną przyczyną odrzucenia spadku przez spadkobiercę jest chęć uniknięcia obciążenia długami spadkowymi lub przekazania spadku dalszym spadkobiercom....

  Znani, nieznani? Krótka historia Polaków, którzy podbili świat

  Burzliwa historia naszego kraju na przestrzeni ostatnich wieków, poza wieloma następstwami politycznymi, geograficznymi, czy gospodarczymi, zawsze generowała...
  Polska360.org
  Polska360 jest miejscem, w którym będą wzmacniane pozycje środowisk polskich i polonijnych w kraju ich zamieszkania, poprzez prowadzone webinaria, szkolenia prowadzone przez ekspertów.

  20 listopada 2021 r. rozpocznie się X edycja Festiwalu Filmów Polskich 2021 w Japonii. Przegląd polskiej twórczości filmowej odbędzie się w prestiżowym Muzeum Fotografii (Tokyo Photographic Art. Museum), przyciągając liczną publiczność i specjalistów z dziedziny kinematografii. W tym roku festiwal rozpocznie się filmem „Andrzej Wajda: Moje inspiracje”, po którym pokazany zostanie  „Popiół i diament” tego wybitnego, polskiego reżysera.

  Program tegorocznego festiwalu w dużej mierze poświęcony został Krzysztofowi Kieślowskiemu, który w tym roku obchodziłby 80. urodziny. Nie zabraknie również przypomnienia osoby Stanisława Lema z okazji setnej rocznicy urodzin pisarza.

  Festiwal Filmów Polskich, który już na stałe wpisał się do kalendarza kulturalnego Tokio, w tym roku obchodzi swoje dziesięciolecie. Przegląd powstał z inicjatywy Nobuo Muraty, konesera polskiego kina i założyciela firmy Mermaid Films, japońskiego dystrybutora filmów, specjalizującego się przede wszystkim w kinie europejskim.

  W ramach programu Festiwalu zaprezentowane zostaną takie klasyki polskiego kina jak “Podwójne życie Weroniki”, “Z punktu widzenia nocnego portiera”, “Siedem kobiet w różnym wieku” oraz “Gadające głowy” Krzysztofa Kieślowskiego. Nie obejdzie się również bez nowości takich jak np. produkcja “Jak najdalej stąd” w reżyserii Piotra Domalewskiego.

  Japońska publiczność będzie mogła zapoznać się również z dwoma filmami wyprodukowanymi we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza. Dokument “Autor Solaris” Borysa Lankosza koncentruje się na postaci genialnego autora science-fiction Stanisława Lema, a “Gadające Głowy 2021” Jana P. Matuszyńskiego nawiązują do klasycznego dzieła Kieślowskiego z 1980 roku.

  Organizatorami wydarzenia są CULTURE.PL, Instytut Polski w Tokio, Skopia Film, VALERIA. Ambasada RP w Tokio objęła Festiwal swym patronatem honorowym. Dystrybutorami są firmy : Mermaid Film, Copiapoa Film.

  strona internetowa Festiwalu: http://polandfilmfes.com

  Redakcja Polska360.org serdecznie zaprasza Państwa do udziału w tym ważnym dla promocji polskiego filmu wydarzeniu, a tych przebywających poza Japonią zachęcamy do obejrzenia w wolnym czasie prezentowanych na Festiwalu filmów.

  Źródło : Culture.pl, instytutpolski.pl/tokyo

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  Najnowsze

  Legendarne polskie marki – część II

  W drugim odcinku naszej opowieści o legendarnych polskich markach zabiorę Państwa w krótką podróż po szeroko rozumianej...

  Powrócili do Ojczyzny – Prezydenci RP na Uchodźstwie

  W dniu 12 listopada 2022 r. przybyły do Polski z inicjatywy najwyższych władz państwowych doczesne szczątki trzech Prezydentów RP na Uchodźstwie –...

  Polonia sobie, Macierz sobie – żyjemy w bardzo ważnych czasach… czas na zmiany!

  Żyjemy w bardzo ważnych czasach, które prawdopodobnie przesuną Polskę w całkiem inne położenie geopolityczne, strategiczne i gospodarcze. Ważnym elementem jest aby połączyć Polonię Gospodarczą z Polską dla sukcesu Kraju i całego regionu.

  Wybitna badaczka Peru Maria Rostworowska uhonorowana

  Decyzją władz Banku Centralnego Peru – Banco Central de Reserva del Peru w bieżącym roku do obiegu trafił w tym kraju nowy...

  Koncert w Brukseli z okazji Święta Niepodległości 2022

  W dniu 13 listopada 2022 r. o godzinie 18:30 w kościele Notre Dame de la Chapelle w Brukseli (Pl. de la Chapelle...

  Zobacz także