WIĘCEJ

  X edycja Festiwalu Filmów Polskich w Tokio (20-28.11.2021)

  Warto przeczytać

  Polska360.org
  Polska360.org
  Polska360 jest miejscem, w którym będą wzmacniane pozycje środowisk polskich i polonijnych w kraju ich zamieszkania, poprzez prowadzone webinaria, szkolenia prowadzone przez ekspertów.

  20 listopada 2021 r. rozpocznie się X edycja Festiwalu Filmów Polskich 2021 w Japonii. Przegląd polskiej twórczości filmowej odbędzie się w prestiżowym Muzeum Fotografii (Tokyo Photographic Art. Museum), przyciągając liczną publiczność i specjalistów z dziedziny kinematografii. W tym roku festiwal rozpocznie się filmem „Andrzej Wajda: Moje inspiracje”, po którym pokazany zostanie  „Popiół i diament” tego wybitnego, polskiego reżysera.

  Program tegorocznego festiwalu w dużej mierze poświęcony został Krzysztofowi Kieślowskiemu, który w tym roku obchodziłby 80. urodziny. Nie zabraknie również przypomnienia osoby Stanisława Lema z okazji setnej rocznicy urodzin pisarza.

  Festiwal Filmów Polskich, który już na stałe wpisał się do kalendarza kulturalnego Tokio, w tym roku obchodzi swoje dziesięciolecie. Przegląd powstał z inicjatywy Nobuo Muraty, konesera polskiego kina i założyciela firmy Mermaid Films, japońskiego dystrybutora filmów, specjalizującego się przede wszystkim w kinie europejskim.

  W ramach programu Festiwalu zaprezentowane zostaną takie klasyki polskiego kina jak “Podwójne życie Weroniki”, “Z punktu widzenia nocnego portiera”, “Siedem kobiet w różnym wieku” oraz “Gadające głowy” Krzysztofa Kieślowskiego. Nie obejdzie się również bez nowości takich jak np. produkcja “Jak najdalej stąd” w reżyserii Piotra Domalewskiego.

  Japońska publiczność będzie mogła zapoznać się również z dwoma filmami wyprodukowanymi we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza. Dokument “Autor Solaris” Borysa Lankosza koncentruje się na postaci genialnego autora science-fiction Stanisława Lema, a “Gadające Głowy 2021” Jana P. Matuszyńskiego nawiązują do klasycznego dzieła Kieślowskiego z 1980 roku.

  Organizatorami wydarzenia są CULTURE.PL, Instytut Polski w Tokio, Skopia Film, VALERIA. Ambasada RP w Tokio objęła Festiwal swym patronatem honorowym. Dystrybutorami są firmy : Mermaid Film, Copiapoa Film.

  strona internetowa Festiwalu: http://polandfilmfes.com

  Redakcja Polska360.org serdecznie zaprasza Państwa do udziału w tym ważnym dla promocji polskiego filmu wydarzeniu, a tych przebywających poza Japonią zachęcamy do obejrzenia w wolnym czasie prezentowanych na Festiwalu filmów.

  Źródło : Culture.pl, instytutpolski.pl/tokyo

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  Najnowsze

  Nieznana historia warszawskiej Pragi

  Praga należy do najciekawszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów rejonów Warszawy. Ma swoją własną historię i tożsamość. Nie wszyscy...

  Zobacz także

  Skip to content