WIĘCEJ

  Piknik historyczny „ZwyciężyliśMY” i uroczystości rocznicowe

  Warto przeczytać

  Polska360.org
  Polska360.org
  Polska360 jest miejscem, w którym będą wzmacniane pozycje środowisk polskich i polonijnych w kraju ich zamieszkania, poprzez prowadzone webinaria, szkolenia prowadzone przez ekspertów.

  z okazji 82 rocznicy inwazji sowieckiej na Polskę17.09.2021 r., Wołomin

  W dniu 17.09.2021 r. nasza Fundacja Polska360 wraz ze Stowarzyszeniem Łagierników Żołnierzy AK zrealizowało w Wołominie piknik historyczny “ZwyciężyliśMY”. Warsztaty historyczne, konkursy i stoiska rekonstruktorów, występy artystyczne młodzieży oraz koncert barda Macieja Wróblewskiego przybliżyły młodzieży licealnej wysiłek społeczeństwa polskiego z różnych regionów Kraju w latach 1918-1921 dla odzyskania niepodległości przez Polskę. Wspominaliśmy wspólnie Powstanie Wielkopolskie, Powstania Śląskie, walki o Lwów oraz wojnę polsko-bolszewicką 1920 r. Każdy z tych zrywów narodowych nie byłby możliwy bez wysiłku całego społeczeństwa. W trakcie pikniku prezentowana była także wystawa plenerowa Fundacji Polska360 „Cud nad Wisłą – Bitwa Warszawska – Operacja Niemeńska 1920 r.” powstała z okazji stulecia zwycięstw wojsk polskich w roku 1920. Aktywny udział młodzieży w konkursach historycznych podsumowany został rozdaniem nagród dla najlepszych od Fundacji Polska360 oraz partnera wydarzenia – Programu Wieloletniego „Niepodległa”.Bardzo dziękujemy partnerowi wydarzenia – Dyrekcji i Zespołowi Powiatowego Centrum Kultury Fabryczka w Wołominie za gościnę i wsparcie przy organizacji pikniku historycznego “ZwyciężyliśMY”.Biuru Programu „Niepodległa” dziękujemy za przekazanie nagród dla młodzieży uczestniczącej w konkursach historycznych w trakcie pikniku.Projekt został dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  Najnowsze

  Nieznana historia warszawskiej Pragi

  Praga należy do najciekawszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów rejonów Warszawy. Ma swoją własną historię i tożsamość. Nie wszyscy...

  Zobacz także

  Skip to content