WIĘCEJ

  Niepodległa do Hymnu! Dołącz do akcji 11 listopada

  Warto przeczytać

  Polska360.org
  Polska360.org
  Polska360 jest miejscem, w którym będą wzmacniane pozycje środowisk polskich i polonijnych w kraju ich zamieszkania, poprzez prowadzone webinaria, szkolenia prowadzone przez ekspertów.

  Zbliża się jedno z najważniejszych świąt dla każdego Polaka – 11 listopada – Narodowy Dzień Niepodległości. Biuro Programu „Niepodległa” zachęca, abyśmy uczcili je razem, bez względu na to, gdzie będziemy – 11 listopada w samo południe zaśpiewajmy Mazurka Dąbrowskiego!

  Akcję „Niepodległa do Hymnu” Biuro Programu „Niepodległa” zainicjowało w 2018 roku, w stulecie odzyskania niepodległości. Wówczas to, blisko 3 lata temu, wzięło w niej udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach! Od tamtej pory co roku dzięki inicjatywie wielu Polaków w Polsce i na świecie pokazujemy, że jesteśmy jedną biało-czerwoną rodziną i świętujemy razem jedno z najpiękniejszych polskich świąt.

  Każdego Polaka, w kraju i za granicą, nad morzem i na szczytach gór, w malutkich wsiach i największych metropoliach, zachęcamy do śpiewania wraz z przyjaciółmi, rodziną, współlokatorami, sąsiadami, z akompaniamentem lub bez. Ty też przyłącz się do akcji i wspólnie z nami zaśpiewaj hymn!

  Mazurek Dąbrowskiego zostanie wykonany 11 listopada podczas oficjalnych uroczystości państwowych w Polsce oraz niewielkich wydarzeń lokalnych w Kraju i za granicą. Zachęcamy też organizatorów uroczystości związanych z obchodami 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości do włączenia się do akcji „Niepodległa do Hymnu” i wykonania w samo południe Mazurka Dąbrowskiego. W tym roku akcję wspierają m.in. polscy olimpijczycy:

  Dawid Tomala – chodziarz, mistrz olimpijski z IO w Tokio w chodzie na 50 kilometrów

  Anna Kiełbasińska – sprinterka, wicemistrzyni olimpijska z IO w Tokio w sztafecie 4 × 400 metrów

  Dariusz Kowaluk – sprinter, mistrz olimpijski z IO w Tokio w sztafecie mieszanej 4 × 400 metrów

  Wojciech Nowicki – mistrz olimpijski w rzucie młotem z IO w Tokio i brązowy medalista IO w Rio de Janeiro

  Piotr Małachowski – wicemistrz olimpijski IO w Pekinie oraz w Rio de Janeiro w rzucie dyskiem

  Malwina Kopron – brązowa medalistka IO w Tokio w rzucie młotem

  Tomasz Majewski – mistrz olimpijski w pchnięciu kulą z IO w Pekinie i Londynie.

  Na mapie wydarzeń Programu „Niepodległa” – https://niepodlegla.gov.pl/wydarzenia/?kind_event=anthem

  można znaleźć miejsca, gdzie wykonywany i śpiewany będzie hymn 11 listopada. Zachęcamy do dodawania miejsc, w których Wy będziecie śpiewać Mazurka!

  Wszystkich, którzy zamierzają wziąć udział we wspólnym śpiewaniu hymnu zachęcamy do umieszczenia zdjęć i filmików w swoich mediach społecznościowych z hasztagiem #niepodlegladohymnu.

  Akcję „Niepodległa do Hymnu” Programu „Niepodległa” wspierają Poczta Polska oraz Lasy Państwowe. Za pomoc w realizacji kampanii Biuro Programu „Niepodległa” składa podziękowania Polskiemu Związkowi Lekkiej Atletyki oraz polskim olimpijczykom, którzy wzięli w niej udział.

  Akcję „Niepodległa do Hymnu” sfinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022. Projekt finansowany ze środków budżetu państwa w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości.

  Redakcja Polska360.org zachęca gorąco wszystkich naszych Rodaków w Polsce i na całym świecie do włączenia się do akcji. Bądźmy razem ! Śpiewajmy razem !

  Źródło : niepodlegla.gov.pl

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  Najnowsze

  Nieznana historia warszawskiej Pragi

  Praga należy do najciekawszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów rejonów Warszawy. Ma swoją własną historię i tożsamość. Nie wszyscy...

  Zobacz także

  Skip to content