WIĘCEJ

  IV Międzynarodowy Festiwal Pieśni Pamięci „Walczącym o Niepodległość” (17-19.11.21 r.)

  Warto przeczytać

  Polska360.org
  Polska360.org
  Polska360 jest miejscem, w którym będą wzmacniane pozycje środowisk polskich i polonijnych w kraju ich zamieszkania, poprzez prowadzone webinaria, szkolenia prowadzone przez ekspertów.

  W imieniu głównego organizatora Stowarzyszenia Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej pragniemy wszystkich Państwa zaprosić na IV Międzynarodowy Festiwal Pieśni Pamięci „Walczącym o Niepodległość”, będący kontynuacją trzech poprzednich jego edycji w latach 2017-2019.

  Festiwal odbędzie się w dniach 17-19.11.21 r. W tym roku impreza przybierze nową formułę, ponieważ wszystkie występy będą transmitowane online. Emisje koncertów będą dostępne na stronach i portalach społecznościowych organizatora oraz Partnerów Projektu, w tym portalu Polska360.org, który jest patronem medialnym wydarzenia.

  W ramach tegorocznej edycji Festiwalu w ciągu dwóch pierwszych dni zaprezentowane zostaną koncerty chórów i zespołów z polskich środowisk na dawnych Kresach Wschodnich I i II RP. 17.11.2021 r. o godz. 19:00 czasu polskiego zobaczymy występ artystów polskich z Ukrainy:

  – Chóru Kameralnego im. Juliusza Zarębskiego z Żytomierza

  – Tria Instrumentalnego „Renesans”

  – Zespołu Tanecznego „Aksamitki”

  – Kwartetu wokalnego „Rezonans”.

  Następnie, 18.11.2021 r. również o godz. 19:00 czasu polskiego na scenie wystąpią chóry i zespoły polskie z Litwy :

  – Zespół Pieśni i Tańca Ludowego „Rudomianka”

  – Zespół Pieśni i Tańca „Jawor”

  – Chór „Jaskółeczka”

  – Zespół Pieśni i Tańca Ludowego „Zgoda”

  – Zespół wokalny „Ballada”.

  Trzeciego, ostatniego dnia odbędzie się finał towarzyszącego Festiwalowi „Konkursu pieśni patriotycznej” dla młodych wokalistów. Transmisja finału konkursu odbędzie się online live w dniu 19.11.2021 r. o godz. 17.00 czasu polskiego.

  W finale udział wezmą następujący finaliści konkursu wyłonieni przez Jury spośród wszystkich zgłoszonych kandydatów z Polski :

  SANDRA ALEKSANDEREK

  MARTYNA FIJAŁKOWSKA

  JAROSŁAW GOŁOŚ

  ALEKSANDRA JUCHNIEWICZ

  PRZEMYSŁAW KUZIA

  ALEKSANDRA MUSZYŃSKA

  MARIA STASIAK

  WIKTORIA SKOWRON

  JULIA TŁUCZKIEWICZ

  PAULINA TSIMOKHINA

  Po występach finałowych Jury w składzie : Teresa Krasowska – Przewodnicząca Jury, Maciej Wróblewski oraz Michał Steciak wyłonią laureatów I, II i III miejsca w konkursie. Na zakończenie koncertu wręczone zostaną zwycięzcom statuetki festiwalowe oraz nagrody pieniężne. Bądźcie Państwo z nami ! Śledźcie na bieżąco wydarzenia tego wyjątkowego wieczoru poprzez www.facebook.com/polska360.org

  Założeniem Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Pamięci „Walczącym o Niepodległość”, zainaugurowanym w 2017 r., jest krzewienie polskiej historii poprzez śpiew, ze szczególnym uwzględnieniem młodego pokolenia, a także oddanie czci „cichym” bohaterom walk o niepodległość. Szczegółowe informacje na temat Festiwalu znajdą Państwo na stronie www.festiwalniepodleglosc.pl

  Tegoroczne wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym przez Starostę Wołomińskiego Adama Lubiaka.           

  Partnerami Festiwalu są: Starostwo Powiatowe w Wołominie, Teatr Wielki w Łodzi, Dom Polski w Barze (Ukraina), Wielofunkcyjny Ośrodek Kultury w Rudominie (Litwa), Fundacja Polska360, Powiatowe Centrum Kultury Fabryczka, Fundacja Wsparcia Historii i Kultury Polskiej oraz Fundacja Opieki i Jedności  Kresowian.

  Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

  Serdecznie zapraszamy do śledzenia wydarzeń festiwalowych i wspaniałych występów artystów polskich z Kresów oraz młodych wokalistów z Polski na portalu Polska360.org

  Redakcja Polska360.org

  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  Najnowsze

  Nieznana historia warszawskiej Pragi

  Praga należy do najciekawszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów rejonów Warszawy. Ma swoją własną historię i tożsamość. Nie wszyscy...

  Zobacz także

  Skip to content