WIĘCEJ

  Gala Finałowa Konkursu „Osobowość Polonijna Roku im. Edyty Felsztyńskiej 2021”

  Warto przeczytać

  Polska360.org
  Polska360.org
  Polska360 jest miejscem, w którym będą wzmacniane pozycje środowisk polskich i polonijnych w kraju ich zamieszkania, poprzez prowadzone webinaria, szkolenia prowadzone przez ekspertów.

  W sobotę 18.12 o godz. 15.00 odbędzie się transmisja na żywo Gali Finałowej Konkursu „Osobowość Polonijna Roku im. Edyty Felsztyńskiej 2021”, Będą ją Państwo mogli śledzić na stronie plebiscytu oraz na profilu Facebook naszego portalu. W części artystycznej uroczystości m.in. wystąpienie gościa honorowego – Pani Barbary Kosmowskiej oraz innych zaproszonych gości, występ Polskiego Zespołu Pieśni i Tańca, pokaz strojów ręcznie malowanych i inne niespodzianki. W części konkursowej wydarzenia zostaną przyznane statuetki i wyróżnienia laureatom konkursu „Osobowość Polonijna Roku im. Edyty Felsztyńskiej 2021”.

  Konkurs zainicjowany i przeprowadzony przez „Spotkania Polonijne” – organizację polonijną z Włoch powstał z inspiracji ich założycielek – Bożeny Krasoń i Ursuli Golda. Ma na celu docenienie osób działających dla Polonii z różnych krajów świata, a także uczczenie pamięci Edyty Felsztyńskiej.

  Edyta Felsztyńska – ur. 04.06.1972, zm. 25.07.2017 r. w wieku 45 lat przegrywając walkę z nowotworem. Przyjechała do Włoch w 1990 roku, po latach wyszła za mąż za Włocha. A w roku 2007 wraz z Bożeną Wróblewską założyły stowarzyszenie Insieme. Obie Panie rozpoznawane są, jako działaczki polonijne, nie tylko we Włoszech, ale również w Europie. Edyta była osobą z mnóstwem pozytywnej energii, którą wykorzystywała, aby pomagać innym. Kochała ludzi i pamiętając swoje ciężkie chwile na początku emigracji, starała się pomagać w rozwiązywaniu problemów nowo przybyłych na emigrację Polaków. Posiadała niesamowitą siłę oraz ogromną chęć do współorganizowania i organizowania różnych wydarzeń i eventów oraz pomagania innym na wszelki możliwy sposób. Dzięki stowarzyszeniu organizowano również akcje charytatywne. Mówiła zawsze : Jak my sobie nie pomożemy, to nikt nam nie pomoże.

  Jak twierdzą pomysłodawczynie konkursu : Jej marzeniem było zjednoczyć całą Polonię i każde organizowane spotkanie zaczynało się od zaśpiewania piosenki: Bo wszyscy Polacy to to jedna rodzina. Edyta miała swoje motto, nie zmieniała ludzi, kochała ich i akceptowała takimi, jakimi są. Bardzo duże wsparcie i wspaniałą współpracę otrzymała od wielu osób. Nazywała ich cichymi aniołami, zawsze stojącymi obok. Przyjaźnie przetrwały wszelkie próby i wytrwały do końca jej życia. Była osobą pozytywnie myślącą, uczciwą, serdeczną, zawsze uśmiechniętą i niosącą pomoc każdemu potrzebującemu mimo swojej ciężkiej choroby. Edyta Felsztyńska była wspaniałym przykładem i darem dla każdego, kto spotkał ją na swojej drodze. Jesteśmy dumni, że imieniem tak wspaniałej Polki i działaczki polonijnej mogliśmy nazwać naszą nagrodę. Dziękujemy rodzinie Edyty za taką możliwość.

  więcej informacji o konkursie na stronie projekt : www.osobowoscpolonijnaroku.com

  Zapraszamy serdecznie Państwa do śledzenia na żywo transmisji wydarzenia w dniu 18.12.2021 r. o godz. 15.00 czasu europejskiego.

  Portal Polska360.org jest patronem medialnym wydarzenia.

  redakcja portalu Polska360.org

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  Najnowsze

  Nieznana historia warszawskiej Pragi

  Praga należy do najciekawszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów rejonów Warszawy. Ma swoją własną historię i tożsamość. Nie wszyscy...

  Zobacz także

  Skip to content