WIĘCEJ

  Gala Finałowa Konkursu „Osobowość Polonijna Roku im. Edyty Felsztyńskiej 2021”

  Warto przeczytać

  Polska360.org
  Polska360.org
  Polska360 jest miejscem, w którym będą wzmacniane pozycje środowisk polskich i polonijnych w kraju ich zamieszkania, poprzez prowadzone webinaria, szkolenia prowadzone przez ekspertów.

  W sobotę 18.12 o godz. 15.00 odbędzie się transmisja na żywo Gali Finałowej Konkursu „Osobowość Polonijna Roku im. Edyty Felsztyńskiej 2021”, Będą ją Państwo mogli śledzić na stronie plebiscytu oraz na profilu Facebook naszego portalu. W części artystycznej uroczystości m.in. wystąpienie gościa honorowego – Pani Barbary Kosmowskiej oraz innych zaproszonych gości, występ Polskiego Zespołu Pieśni i Tańca, pokaz strojów ręcznie malowanych i inne niespodzianki. W części konkursowej wydarzenia zostaną przyznane statuetki i wyróżnienia laureatom konkursu „Osobowość Polonijna Roku im. Edyty Felsztyńskiej 2021”.

  Konkurs zainicjowany i przeprowadzony przez „Spotkania Polonijne” – organizację polonijną z Włoch powstał z inspiracji ich założycielek – Bożeny Krasoń i Ursuli Golda. Ma na celu docenienie osób działających dla Polonii z różnych krajów świata, a także uczczenie pamięci Edyty Felsztyńskiej.

  Edyta Felsztyńska – ur. 04.06.1972, zm. 25.07.2017 r. w wieku 45 lat przegrywając walkę z nowotworem. Przyjechała do Włoch w 1990 roku, po latach wyszła za mąż za Włocha. A w roku 2007 wraz z Bożeną Wróblewską założyły stowarzyszenie Insieme. Obie Panie rozpoznawane są, jako działaczki polonijne, nie tylko we Włoszech, ale również w Europie. Edyta była osobą z mnóstwem pozytywnej energii, którą wykorzystywała, aby pomagać innym. Kochała ludzi i pamiętając swoje ciężkie chwile na początku emigracji, starała się pomagać w rozwiązywaniu problemów nowo przybyłych na emigrację Polaków. Posiadała niesamowitą siłę oraz ogromną chęć do współorganizowania i organizowania różnych wydarzeń i eventów oraz pomagania innym na wszelki możliwy sposób. Dzięki stowarzyszeniu organizowano również akcje charytatywne. Mówiła zawsze : Jak my sobie nie pomożemy, to nikt nam nie pomoże.

  Jak twierdzą pomysłodawczynie konkursu : Jej marzeniem było zjednoczyć całą Polonię i każde organizowane spotkanie zaczynało się od zaśpiewania piosenki: Bo wszyscy Polacy to to jedna rodzina. Edyta miała swoje motto, nie zmieniała ludzi, kochała ich i akceptowała takimi, jakimi są. Bardzo duże wsparcie i wspaniałą współpracę otrzymała od wielu osób. Nazywała ich cichymi aniołami, zawsze stojącymi obok. Przyjaźnie przetrwały wszelkie próby i wytrwały do końca jej życia. Była osobą pozytywnie myślącą, uczciwą, serdeczną, zawsze uśmiechniętą i niosącą pomoc każdemu potrzebującemu mimo swojej ciężkiej choroby. Edyta Felsztyńska była wspaniałym przykładem i darem dla każdego, kto spotkał ją na swojej drodze. Jesteśmy dumni, że imieniem tak wspaniałej Polki i działaczki polonijnej mogliśmy nazwać naszą nagrodę. Dziękujemy rodzinie Edyty za taką możliwość.

  więcej informacji o konkursie na stronie projekt : www.osobowoscpolonijnaroku.com

  Zapraszamy serdecznie Państwa do śledzenia na żywo transmisji wydarzenia w dniu 18.12.2021 r. o godz. 15.00 czasu europejskiego.

  Portal Polska360.org jest patronem medialnym wydarzenia.

  redakcja portalu Polska360.org

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  Najnowsze

  “Historia Jednej Piosenki oraz Wspomnień Bohatera”- edycja 2023

  Szanowni Państwo! Fundacji Polska360 zaprasza na cykl „Historia Jednej Piosenki oraz wspomnień Bohatera” - edycja 2023. Projekt ten to historyczno-muzyczna...

  Zobacz także

  Skip to content