WIĘCEJ

  Eliminacje do XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina

  Warto przeczytać

  Polska360.org
  Polska360.org
  Polska360 jest miejscem, w którym będą wzmacniane pozycje środowisk polskich i polonijnych w kraju ich zamieszkania, poprzez prowadzone webinaria, szkolenia prowadzone przez ekspertów.

  W dniach 12-23 lipca 2021 r. trwają w Warszawie eliminacje do znanego na całym świecie Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. W ich trakcie zaprezentuje się ponad 150 młodych pianistów z całego świata. Występy uczestników ocenia 11-osobowe Jury Eliminacji, w którym zasiadają wybitni pianiści i pedagodzy fortepianu w składzie: Ludmil Angelov, Philippe Giusiano, Alberto Nosè, Piotr Paleczny, Ewa Pobłocka, Katarzyna Popowa-Zydroń, John Rink, Marta Sosińska-Janczewska, Wojciech Świtała, Stefan Wojtas oraz Dina Yoffe.

  Przesłuchania odbywają się w sesjach porannej (od godz. 10.00) i wieczornej (od godz. 17.00). Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w koncertach stacjonarnie, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina serdecznie zaprasza na transmisje online w aplikacji mobilnej Chopin Competition (iOS, Android), na stronie Chopin2020.pl (zakładka Multimedia), kanale Chopin Institute na YouTube oraz w aplikacji Smart TV na telewizory marki Samsung. Więcej informacji o XVIII Konkursie Chopinowskim oraz przebiegu eliminacji znajdą użytkownicy social mediów z całego świata na profilu Chopin Institute na Facebook.

  Na stronie Instytutu : chopin2020.pl znajdą Państwo sylwetki wykonawców oraz szczegółowy harmonogram przesłuchań, a także wiele interesujących informacji o samym Konkursie i jego historii.

  Jurorzy wybiorą ok. 80 artystów, którzy wezmą udział w październikowym Konkursie; ich nazwiska zostaną ogłoszone na stronie internetowej Instytutu Chopina. Bezpośrednio do październikowych przesłuchań, na podstawie regulaminu, zostało zakwalifikowanych także dziewięciu laureatów wybranych konkursów pianistycznych.

  Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina organizowany jest w Polsce od 1927 r. co 5 lat (z wyjątkiem okresu II wojny światowej).  Jest jednym z najbardziej prestiżowych  i najstarszych konkursów muzycznych w klasie fortepianu. W jego trakcie uczestnicy na wszystkich etapach eliminacji wykonują wyłącznie utwory Fryderyka Chopina. Konkurs zwany potocznie Konkursem Chopinowskim gromadzi co 5 lat szereg wybitnych pianistów i melomanów z całego świata. Jego XVIII edycja miała odbyć się w 2020 r. Została jednak z uwagi na pandemię COVID-19 przesunięta na rok 2021. W dniach 2-23 października 2021 r. Warszawa mamy nadzieję znów stanie się stolicą światowej pianistyki. Zapraszamy Państwa do śledzenia tego wyjątkowego wydarzenia – jego eliminacji oraz samego konkursu.

  Źródło : nifc.pl

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  Najnowsze

  Nieznana historia warszawskiej Pragi

  Praga należy do najciekawszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów rejonów Warszawy. Ma swoją własną historię i tożsamość. Nie wszyscy...

  Zobacz także

  Skip to content