WIĘCEJ

  Rocznica uwięzienia Andżeliki Borys

  Warto przeczytać

  Polska360.org
  Polska360.org
  Polska360 jest miejscem, w którym będą wzmacniane pozycje środowisk polskich i polonijnych w kraju ich zamieszkania, poprzez prowadzone webinaria, szkolenia prowadzone przez ekspertów.

  Andżelika Borys od roku przebywa w białoruskim areszcie za swoją działalność patriotyczną i edukacyjną na rzecz mniejszości polskiej na Białorusi.

  23 marca 2022 r. mija rok od uwięzienia przez władze białoruskie Andżeliki Borys – Prezes Związku Polaków na Białorusi, nauczycielki polskiej szkoły w Grodnie, wieloletniej działaczki społecznej, dobrego, życzliwego wszystkim człowieka.

  23.03.2021 r. Andżelika Borys została aresztowana na 15 dni za „zorganizowanie nieautoryzowanej akcji masowej”, później oskarżono ją w sprawie karnej za „podżeganie do nienawiści na tle narodowym”. Przez rok bezprawnie przetrzymywano ją w areszcie i nadal przebywa bez wyroku sądowego w areszcie śledczym pod Mińskiem.

  Co miesiąc organizowane są m.in. przez naszą Fundację Polska360 akcje solidarności z Polakami na Białorusi, a także akcje protestacyjne na rzecz uwolnienia polskich działaczy i innych więźniów politycznych na Białorusi.

  Żądamy uwolnienia Andżeliki Borys !

  Prosimy wszystkie środowiska polskie na świecie o wspomnienie dziś Jej osoby, okazanie wsparcia.

  Andżeliko, jesteśmy z Tobą !!!

  Zespół Polska360.org

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  Najnowsze

  Nieznana historia warszawskiej Pragi

  Praga należy do najciekawszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów rejonów Warszawy. Ma swoją własną historię i tożsamość. Nie wszyscy...

  Zobacz także

  Skip to content