WIĘCEJ

  Retro Liga, czyli przedwojenny futbol w XXI wieku

  Warto przeczytać

  Polska360.org
  Polska360.org
  Polska360 jest miejscem, w którym będą wzmacniane pozycje środowisk polskich i polonijnych w kraju ich zamieszkania, poprzez prowadzone webinaria, szkolenia prowadzone przez ekspertów.

  Polska360.org zaprasza Państwa do obejrzenia wyemitowanego w dniu 09.11.21 r. o godz. 20.00 czasu polskiego webinaru „Retro Liga, czyli przedwojenny futbol w XXI wieku”. Gośćmi naszego eksperta Łukasza Budzyńskiego byli Marcin Orliński – członek założyciel Stowarzyszenia Retro Liga oraz Michał Lebiedowicz – wiceprezes organizacji, obaj również rekonstruktorzy. Poprzez webinar pragniemy przybliżyć naszym widzom stowarzyszenie, które skupia zespoły odtwarzające polskie kluby sportowe działające w II RP i nieistniejące po 1939 r. https://www.facebook.com/retroliga1919. Zapraszamy Państwa serdecznie do oglądania.

  Goście :

  Michał Lebiedowicz – wiceprezes Stowarzyszenia Retro Liga. Członek Zarządu Stowarzyszenia Historycznego “Pułk 37” z Kutna, “Prezes” Wojskowego Klubu Sportowego 37 Pułku Piechoty grającego w Retro Lidze, czyli sekcji sportowej SH Pułk 37. Członek grupy rekonstrukcji historycznej odtwarzający żołnierza polskiego z września 1939 roku (37 Pułk Piechoty z Kutna) i z września 1944 (1 Samodzielna Brygada Spadochronowa gen. Sosabowskiego).

  Marcin Orliński – członek założyciel stowarzyszenia Retro Liga. Aktualnie w stowarzyszeniu pełni funkcję przewodniczącego Komisji Regulaminowej i Dyscyplinarnej. Prócz działalności we wspomnianym stowarzyszeniu jest członkiem Grupy Rekonstrukcji Historycznej 58 Pułku Piechoty z Dzierżoniowa, które to stowarzyszenie wystawia do rozgrywek Retro Ligi drużynę LKS Lechja Lwów. W GRH jest przewodniczącym Komisji Rewizyjnej, a także od trzech sezonów czynnym zawodnikiem Lechji, zdobywając z tą drużyną dwukrotnie mistrzostwo ligi.

  Prowadzący : Łukasz Budzyński – ekspert portalu Polska360.org

  Portal Polska360.org – dla i o Polonii i Polakach za granicą – www.polska360.org

  https://www.facebook.com/Polska360.org

  Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.

  Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  spot_img

  Najnowsze

  00:15:47

  Najnowsza historia polskiej branży cukrowniczej – 2

  Serdecznie zapraszamy na kolejny odcinek programu o najnowszej historii polskiego cukrownictwa. Jego gościem będzie Pan Stanisław Lubaś - przewodniczący...

  Zobacz także

  Skip to content