Powstanie Styczniowe było jednym z większych zrywów niepodległościowych podczas zaborów. Do dzisiaj zachowało się wiele miejsc, które upamiętniają bohaterską postawę naszych przodków. Polska360.org zaprasza Państwa do obejrzenia webinaru wyemitowanego w dniu 05.11.2021 r. o godz. 19.00 czasu polskiego poświęconemu temu bardzo ważnemu zrywowi polskiego społeczeństwa w XIX w. Gościem Marka Sobisza był Pan Marcin Niewalda. Podczas spotkania dowiedzą się Państwo m.in. o próbie identyfikacji i digitalizacji “pamiątek” związanych z Powstaniem, które znajdują się na całym świecie. Zapraszamy serdecznie Państwa do obejrzenia.
Gość :
Marcin Niewalda – dziennikarz, genealog, podróżnik, z zamiłowania historiozof. Prezes Fundacji Odtworzeniowej Dóbr Kultury i Dziedzictwa Narodowego, redaktor naczelny portalu Genealogia Polaków. Celem prac fundacji jest gromadzenie i udostępnianie przydatnych zasobów genealogicznych i historycznych, ze szczególnym uwzględnieniem Kresów, Powstania Styczniowego, dawnych zwyczajów, źródeł tożsamości narodowej. Drugim obszarem jest inicjowanie i prowadzenie projektów “edukacji miękkiej” przez wspieranie działań szkolnych i ewangelizacji przez historię.
Ekspert :
Marek Sobisz – członek Stowarzyszenia “Klasztor Węgrów – Centrum Dialogu Kultur” z Węgrowa. Prowadzi i realizuje w ramach Stowarzyszenia szereg projektów związanych z rewitalizacją dawnego klasztoru, jak również animacji kulturalnej oraz projekty transgraniczne. W latach 2016-2019 zrealizował 14 projektów miękkich (działalność edukacyjna, kulturalna, charytatywna) oraz 12 projektów infrastrukturalnych związanych z rewitalizacją klasztoru. Koordynator projektu utworzenia w podziemiach zabytkowego klasztoru nowoczesnej, multimedialnej ekspozycji muzealnej “Węgrów – miasto wielu kultur i religii”.
Portal Polska360.org – dla i o Polonii i Polakach za granicą – www.polska360.org
https://www.facebook.com/Polska360.org
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.