WIĘCEJ

  Promocja kultury polskiej w Wielkiej Brytanii – rozmowa z amb. Arkadym Rzegockim

  Warto przeczytać

  Polska360.org
  Polska360.org
  Polska360 jest miejscem, w którym będą wzmacniane pozycje środowisk polskich i polonijnych w kraju ich zamieszkania, poprzez prowadzone webinaria, szkolenia prowadzone przez ekspertów.

  Zapraszamy Państwa na rozmowę z Ambasadorem RP w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej – dr hab. Arkadym Rzegockim, jaką w dniu 25.03.2021 r. przeprowadziła redaktor naczelna portalu Polska360.org – Aneta Hoffmann. W jej trakcie dowiedzą się Państwo : o promocji kultury polskiej w Wielkiej Brytanii – tej z Kraju oraz też tworzonej przez artystów polonijnych, o aktywności polskich organizacji oraz szkół w upowszechnianiu dorobku artystycznego Polski, a także o ochronie polskiego dziedzictwa narodowego na terenie Wielkiej Brytanii. Rozmowa dotyczyła także największych wydarzeń, które w ostatnich latach przybliżyły zarówno Rodakom, jak i Brytyjczykom na Wyspach polskich artystów z wielu dziedzin. Zapraszamy do obejrzenia tego interesującego spotkania.

  Gościem portalu Polska360.org był :

  dr hab. Arkady Rzegocki – Ambasador nadzwyczajny i pełnomocny RP w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, politolog zajmujący się polską i angielską myślą polityczną, pojęciem racji stanu, a także zagadnieniem soft power. Studiował m.in. na University College Dublin, prowadził badania m.in. w Denver, Oksfordzie, Cambridge, Londynie, Florencji, Visiting Scholar w Sidney Sussex College na Uniwersytecie w Cambridge. Od wielu lat działa na rzecz promocji wiedzy o Polsce w Wielkiej Brytanii zarówno wśród Polaków, jak i Brytyjczyków, a szczególnie w angielskim świecie akademickim. W latach 2011-16 był profesorem Polskiego Uniwersytetu Na Obczyźnie w Londynie, jest również pomysłodawcą i pierwszym kierownikiem Polskiego Ośrodka Naukowego Uniwersytetu Jagiellońskiego, który działa od 2011 r. W 2014 r. został członkiem Rady Miasta Krakowa, gdzie przewodniczył Komisji Innowacji i Funduszy Europejskich.

  Rozmowę prowadziła Aneta Hoffmann – redaktor naczelna portalu Polska360.org.

  Portal Polska360.org – dla i o Polonii i Polakach za granicą

  https://polska360.org/

  https://www.facebook.com/Polska360.org

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  spot_img

  Najnowsze

  00:15:47

  Najnowsza historia polskiej branży cukrowniczej – 2

  Serdecznie zapraszamy na kolejny odcinek programu o najnowszej historii polskiego cukrownictwa. Jego gościem będzie Pan Stanisław Lubaś - przewodniczący...

  Zobacz także

  Skip to content