WIĘCEJ

  Międzynarodowa Konferencja “Jan Paweł II – Pamięć i tożsamość”

  Warto przeczytać

  Polska360.org
  Polska360.org
  Polska360 jest miejscem, w którym będą wzmacniane pozycje środowisk polskich i polonijnych w kraju ich zamieszkania, poprzez prowadzone webinaria, szkolenia prowadzone przez ekspertów.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do obejrzenia zapisu przebiegu Międzynarodowej Konferencji zatytułowanej “Jan Paweł II – Pamięć i tożsamość” jaka była transmitowana na żywo w dniu 17.03.2021 r. na portalu Polska360.org. W konferencji wzięli udział wykładowcy z Włoch, Ukrainy oraz Polski. Podczas konferencji przybliżone zostały zarówno postać, jak również nauczanie Jana Pawła II. Wśród gości znaleźli się znakomici prelegenci, którzy zaprezentowali niezwykle aktualne zagadnienia z punktu widzenia rozwoju życia rodzinnego, społecznego, a także budowania jedności pomiędzy wyznaniami i narodami.

  Prelegenci konferencji :

  prof. Bohdan Hud – specjalista w zakresie konfliktów i relacji ukraińsko-polskich w XIX I XX w., a także problematyki wschodniego wymiaru integracji europejskiej. Dyrektor Instytutu Integracji Europejskiej Uniwersytetu Narodowego im. Iwana Franki we Lwowie. Autor książek „Trudna droga do porozumienia”, „Ukraińcy – Polacy: kto winien ?”, „Zagłady Arkadii”, „Konflikty ukraińsko-polskie czasów najnowszych”. Współautor scenariuszy filmów dokumentalnych : „Trudne braterstwo”, „Braterstwo broni w służbie pokoju”. Członek Polsko-Ukraińskiego Forum Partnerstwa.

  prof. Francesca D’Alessandro – Profesor Katolickiego Uniwersytetu w Mediolanie. Studia licencjackie odbyła na Uniwersytecie Rzymskim „La Sapienza” na Wydziale Literatury i Filozofii. Doktorat State University of New York w Buffalo na Wydziale Sztuki i Literatury, tytuł dysertacji: „Apostrof, ironia i śmierć w Bellum Civile Lucana”.

  dr Anna Solarz – doktor nauk o polityce (2004), pracownik naukowo-dydaktyczny Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, do 2019 r. w Instytucie Stosunków Międzynarodowych WNPiSM UW. W styczniu-marcu 2017 r. visiting scholar w Mershon Center for International Security Studies na Ohio State University w USA. Od 2010 r. współorganizatorka corocznych Wielodyscyplinarnych Konferencji ISM WNPiSM UW i Księży Werbistów „Sacrum i profanum we współczesnym świecie”. Wykładała m.in. na uniwersytetach w Izmirze, Konyi i Hajfie. Uczestniczka międzynarodowych spotkań i konferencji m.in. w Columbus, Klużu-Napoce, Budapeszcie, Pecsu i Jassach.

  Anita Budziszewska – pracownik naukowy w Katedrze Dyplomacji i Instytucji Międzynarodowych, Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Obszar specjalizacji: kultura w stosunkach i prawie międzynarodowym; organizacje międzynarodowe. Absolwentka SGH, Europejskiej Akademii Dyplomacji; Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowych Studiów Prawa Międzynarodowego UW. Stypendystka na University of Nottingham. Staże naukowe i zawodowe m. in. w Polskim Przedstawicielstwie przy ONZ w Genewie, studyjno-szkoleniowe m.in.: w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu, University of Oxford i University of Zurich. Autorka polskich i międzynarodowych publikacji z zakresu kulturalnych praw człowieka/prawa do kultury. W latach 2011-2020 koordynator ds. mobilności, wymiany i współpracy międzynarodowej na WNPiSM Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2016-2020 Pełnomocnik Dziekana Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW ds. współpracy międzynarodowej w ramach programu Erasmus (EU). Zaangażowana w wiele projektów polskich i międzynarodowych, w tym m.in. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych Human Doc (w latach 2014 – 2018), w tym udział w Jury konkursowym; członek Komitetu Organizacyjnego pierwszego w Polsce 8. Paneuropejskiego Kongresu Stosunków Międzynarodowych współorganizowanego z European International Studies Association; uczestnik grantu pt. Increase of EU’s economic potential in relations with China. Uczestnik licznych wykładów zagranicą, w tym m.in. w Austrii, Hiszpanii, Włoszech, Portugalii, Indiach, Grecji, Bośni i Hercegowinie, Chorwacji, na Węgrzech, w Rumunii. Prywatnie pasjonatka koni i jeździectwa.

  ks. dr Mariusz Boguszewski – wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (teologia i komunikacja społeczna) oraz dyrektor biura Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie w Warszawie. Zaangażowany w promocję tematyki prześladowań i pomocy polskim misjonarzom.
  Moderatorem obrad konferencji był dr Marek Sobisz.

  Organizatorem Dni Papieskich było Stowarzyszenie Klasztor Węgrów – Centrum Dialogu Kultur.

  Patronat Honorowy :
  bp Piotr Sawczuk – ordynariusz
  Diecezja Drohiczyńska
  Pani Maria Koc – Senator RP.

  Partnerem wydarzenia była Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej

  Partnerzy medialni : Fundacja Episkopatu Polski, Portal Opoka, portal Polska360.org

  Rada naukowa konferencji:
  ks. prof. Jarosław Różański, UKSW
  ks. dr hab. Waldemar Cisło, prof. UKSW

  Komitet organizacyjny:
  ks. dr Mariusz Boguszewski, UKSW
  ks. dr Andrzej Kwaśniewski, UKSW
  ks. dr Krzysztof Mielnicki, AK
  ks. dr Rafał Pokrywiński, UKSW
  dr Marek Sobisz

  Portal Polska360.org – dla i o Polonii i Polakach za granicą
  https://polska360.org/

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  spot_img

  Najnowsze

  00:21:15

  Najnowsza historia polskiej branży cukrowniczej

  Serdecznie zapraszamy na rozmowę o najnowszej historii polskiej branży cukrowniczej. Gościem TVPolska 360 będzie Pan Stanisław Lubaś - pracownik...

  Zobacz także

  Skip to content