WIĘCEJ

  Polak i Węgier: przyczyny przyjaźni i jej ślady we współczesności

  Warto przeczytać

  Polska360.org
  Polska360.org
  Polska360 jest miejscem, w którym będą wzmacniane pozycje środowisk polskich i polonijnych w kraju ich zamieszkania, poprzez prowadzone webinaria, szkolenia prowadzone przez ekspertów.

  Serdecznie zapraszamy na zrealizowany przez portal Polska360.org w dniu 09.12.21 r. o godz. 19.00 webinar Bożeny Możejko „Polak i Węgier : przyczyny przyjaźni i jej ślady we współczesności”. Podczas webinaru porozmawialiśmy na temat słynnego powiedzenia: Polak, Węgier dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki. Zobaczycie Państwo różnorodność Węgier i nauczycie się paru rzeczy na temat języka węgierskiego. Wgłębicie się Państwo w historię polsko-węgierskiej przyjaźni i jej najważniejsze wydarzenia. Zobaczycie ślady tej przyjaźni we współczesności: działające organizacje, wątki w kulturze, ślady na ulicach Budapesztu. Bożena Możejko opowiada nam o swoim doświadczeniu życia w Budapeszcie pod względem polskości: studiach polonistyki i przyjaźni z węgierskimi studentami filologii polskiej, dzięki którym poznała polskie elementy w Budapeszcie. Oprowadza nas po tych ukrytych i czasem wcale nieoczywistych elementach polskości w węgierskiej stolicy. Serdecznie zapraszamy do oglądania !

  Ekspert :

  Bożena Możejko – pochodzi z malowniczej wsi pod białoruskim Grodnem, ponad sześć lat temu udała się do Polski i zakochała się w podróżowaniu. Odwiedziła 36 krajów, odbywała studia i praktyki zagraniczne, jest uczestniczką licznych projektów międzynarodowych. Jest osobą otwartą i pozytywną, nie zapomina o swoich korzeniach i zawsze na obczyźnie odczuwa wielki sentyment do polskich i białoruskich elementów. Na początku 2019 r. mieszkała 6 miesięcy w Budapeszcie, gdzie uczęszczała na zajęcia z filologii polskiej. Miała tam niesamowitą możliwość studiowania na węgierskim wydziale Polonistyki, poznania Węgrów studiujących język polski, zwiedzania Budapesztu i znajdowania w nim cząsteczek polskości. Od tego momentu interesuje się aspektami polsko-węgierskiej przyjaźni i jej śladów we współczesnym Budapeszcie.

  Portal Polska360.org – dla i o Polonii i Polakach za granicą – www.polska360.org

  https://www.facebook.com/Polska360.org

  Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.

  Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  spot_img

  Najnowsze

  00:15:47

  Najnowsza historia polskiej branży cukrowniczej – 2

  Serdecznie zapraszamy na kolejny odcinek programu o najnowszej historii polskiego cukrownictwa. Jego gościem będzie Pan Stanisław Lubaś - przewodniczący...

  Zobacz także

  Skip to content