WIĘCEJ

  Polacy w Japonii – Stowarzyszenie Polonijne Razem

  Warto przeczytać

  Polska360.org
  Polska360.org
  Polska360 jest miejscem, w którym będą wzmacniane pozycje środowisk polskich i polonijnych w kraju ich zamieszkania, poprzez prowadzone webinaria, szkolenia prowadzone przez ekspertów.

  Uwaga ! wyjątkowy webinar. 10.12.2021 r. o godz. 14.00 czasu polskiego Polska360.org zrealizowała wywiad online z Polkami ze Stowarzyszenia Polonijnego RAZEM w Tokio. W wywiadzie z naszym portalem Karolina Chrząstek-Tanno – Prezes Stowarzyszenia i Lidia Janowiak – Dyrektor Polonijnej Szkoły Sobotniej opowiedziały o działalności prowadzonej przez nie szkoły z dala od Polski, o życiu Polaków w Japonii, przybliżyły nam inicjatywy swego Stowarzyszenia. Zachęcamy do obejrzenia !

  Goście :

  Karolina Chrząstek-Tanno – absolwentka filologii japońskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od czasu studiów nieustannie mniej lub bardziej związana z Japonią. Na stałe zamieszkała w Tokio 12 lat temu. Od 6 lat pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia Polonijnego “RAZEM”, powstałego w 2012 roku z inicjatywy rodziców pragnących zorganizowanej nauki języka polskiego dla swoich dzieci. Zajmuje się współpracą z konsulatem, nadzorowaniem projektów stowarzyszenia, współtworzeniem strony na FB i organizacją grupowych wyjazdów. Miłośniczka słodyczy z zielonej herbaty.

  Lidia Janowiak – absolwentka wydziału chemii oraz Studium Pedagogicznego Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 1998 roku na stałe mieszka w Japonii. Mama trójki synów, dzięki którym zaczęła swoją przygodę z polską szkołą. Od 2012 roku dyrektor Polonijnej Szkoły Sobotniej w Tokio. W szkole odpowiedzialna za tworzenie scenariuszy lekcji polskiego z elementami tradycji polskich dla różnych grup wiekowych. Jest osobą, która lubi różne aktywności sportowe. A że nie samą nauką uczeń żyje, organizatorka wyjazdów na górskie wędrówki i zimowe szusowanie na nartach.

  Prowadząca : Aneta Hoffmann – redaktor naczelna portalu Polska360.org

  Portal Polska360.org – dla i o Polonii i Polakach za granicą – www.polska360.org

  https://www.facebook.com/Polska360.org

  Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.

  Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  spot_img

  Najnowsze

  00:15:47

  Najnowsza historia polskiej branży cukrowniczej – 2

  Serdecznie zapraszamy na kolejny odcinek programu o najnowszej historii polskiego cukrownictwa. Jego gościem będzie Pan Stanisław Lubaś - przewodniczący...

  Zobacz także

  Skip to content