WIĘCEJ

  Muzyka w samo południe

  Warto przeczytać

  Łazienki Królewskie to zespół pałacowo-ogrodowy w centrum Warszawy, który powstał w XVIII wieku z inicjatywy Stanisława Augusta Poniatowskiego. Kiedyś popularne Łazienki były letnią rezydencją ostatniego króla Rzeczypospolitej, dzisiaj pełnią rolę jednego z najpiękniejszych letnich salonów stolicy.

  Pałac Na Wyspie, cztery rozległe ogrody tonące w zieleni (Chiński, Królewski, Modernistyczny i Romantyczny) czy zwierzęta dumnie spacerujące niekończącymi się alejkami – to sprawia, że przybywający licznie turyści z całego świata są zachwyceni taką różnorodnością. Dla podróżników Łazienki stanowią jeden z ważniejszych punktów na mapie Warszawy, który trzeba odwiedzić. Natomiast dla mieszkańców Warszawy to przede wszystkim miejsce do odpoczynku.

  Latem skąpane w słońcu i kwiatach Łazienki Królewskie nabierają dodatkowego kolorytu. Do wspaniałych widoków i zabytków dołącza jeszcze jeden ważny element – muzyka. Przy pomniku Fryderyka Chopina w każdą niedzielę między połową maja a końcem września króluje muzyka naszego najsłynniejszego kompozytora.

  W tym miejscu już od 1959 roku organizowane są występy najznakomitszych polskich i zagranicznych pianistów. Dla wykonawców możliwość występu na jednej z najstarszych imprez muzycznych w Warszawie, do tego „pod gołym niebem”, wśród zgromadzonej wokół pomnika Chopina licznej publiczności, stanowi wielki zaszczyt i wyróżnienie.

  Kto nie miał jeszcze okazji uczestniczenia w tym wydarzeniu powinien jak najszybciej to nadrobić. Tym bardziej, że do końca tegorocznej, 64. edycji Koncertów Chopinowskich, zostało już niewiele czasu. To zaledwie kilka weekendów (3, 10, 17 i 24 września), podczas których dwa razy w każdą niedzielę – w samo południe i po raz drugi o godz. 16.00 – mamy szansę posłuchać polonezów, mazurków czy nokturnów skomponowanych przez jednego z najwybitniejszych kompozytorów romantycznych.

  Kto nie będzie miał okazji uczestniczyć w koncertach i tak nie powinien być zawiedzony. Spektakle teatralne, wernisaże, warsztaty tematyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, wieczory autorskie i przyrodnicze czekają na chętnych w Łazienkach Królewskich w Warszawie praktycznie przez cały rok.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  Najnowsze

  Nieznana historia warszawskiej Pragi

  Praga należy do najciekawszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów rejonów Warszawy. Ma swoją własną historię i tożsamość. Nie wszyscy...

  Zobacz także

  Skip to content