WIĘCEJ

  „Bohaterowie z sąsiedztwa” – odc. 1 por. Karol Cierpica

  Warto przeczytać

  Polska360.org
  Polska360.org
  Polska360 jest miejscem, w którym będą wzmacniane pozycje środowisk polskich i polonijnych w kraju ich zamieszkania, poprzez prowadzone webinaria, szkolenia prowadzone przez ekspertów.

  Są naszymi sąsiadami, kolegami i koleżankami z pracy, znajomymi i nieznajomymi, mijanymi codziennie na ulicy. Żyją normalnie pośród nas. Na pierwszy rzut oka nie odznaczają się niczym niezwykłym. Jednak w życiu dokonali czegoś wyjątkowego. Nie zabiegają o rozgłos, a ich dokonania najczęściej przechodzą bez należnego echa. W ramach portalu Polska360.org chcemy pokazać i przedstawić sylwetki, i czasem nieprawdopodobne historie, wyjątkowych osób żyjących pośród nas – w Polsce i środowiskach polskich poza granicami.

  W pierwszym odcinku naszego cyklu, którego emisja odbyła się 18.02.2022 r. o godz. 18.00 czasu polskiego, zapraszamy na rozmowę z porucznikiem Karolem Cierpicą, weteranem wojny w Afganistanie, który cudem, dzięki bohaterskiej postawie amerykańskiego żołnierza, uniknął śmierci. Porozmawialiśmy o realiach polskich żołnierzy podczas misji pokojowych, opowiedzieliśmy o wyjątkowym wydarzeniu w Afganistanie, które było udziałem Pana Porucznika. Przede wszystkim jednak rozmawialiśmy o życiu po powrocie. O trudnej drodze do normalności, o zespole stresu pourazowego i realiach żołnierzy wracających z misji bojowych, mających problemy z adaptacją w życiu pozakoszarowym. Jak Im pomóc ? W jaki sposób podziękować Im za ich służbę ? Zapraszamy do obejrzenia !
  Gość :

  por. Karol Cierpica

  Prowadzący : Łukasz Sawicki- ekspert portalu Polska360.org.

  Portal Polska360.org – dla i o Polonii i Polakach za granicą – www.polska360.org

  https://www.facebook.com/Polska360.org

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  spot_img

  Najnowsze

  00:15:47

  Najnowsza historia polskiej branży cukrowniczej – 2

  Serdecznie zapraszamy na kolejny odcinek programu o najnowszej historii polskiego cukrownictwa. Jego gościem będzie Pan Stanisław Lubaś - przewodniczący...

  Zobacz także

  Skip to content