czwartek, 30 czerwca, 2022
WIĘCEJ

  4 Bieg Pamięci Sybiru łączy biegaczyy z całego świata

  Warto przeczytać

  Karta pobytu na terenie Polski. Decyzja negatywna – jak się skutecznie odwołać?

  Dotykając tematu legalizacji, mówimy przede wszystkim o dokumentach potwierdzających prawo do pobytu długoterminowego na terytorium państwa osoby...

  „Odrzucenie spadku z Polski przez spadkobiercę zamieszkałego za granicą”

  Główną przyczyną odrzucenia spadku przez spadkobiercę jest chęć uniknięcia obciążenia długami spadkowymi lub przekazania spadku dalszym spadkobiercom....

  Czy dwujęzyczność dzieci ma sens?

  Rozważania na temat dwujęzyczności warto rozpocząć w październiku. Dlaczego? Od 2015 roku corocznie właśnie w tym miesiącu...
  Polska360.org
  Polska360 jest miejscem, w którym będą wzmacniane pozycje środowisk polskich i polonijnych w kraju ich zamieszkania, poprzez prowadzone webinaria, szkolenia prowadzone przez ekspertów.

  12 lutego 2022 r. w Białymstoku odbędzie się terenowy Bieg Pamięci Sybiru upamiętniający ofiary deportacji  z 10 lutego 1940 roku. W tym samym dniu wystartuje wirtualny Bieg, który pozwoli dołączyć do imprezy amatorom biegania z dowolnego zakątka Ziemi.

  Impreza organizowana przez Muzeum Pamięci Sybiru i Fundację Białystok Biega przywołuje dramat tysięcy mieszkańców polskich Kresów, głównie osadników wojskowych i leśników oraz ich rodzin, których Sowieci wywieźli w głąb Związku Sowieckiego w ramach pierwszej z czterech masowych akcji deportacyjnych.

  Wobec sukcesu poprzednich edycji Biegu Pamięci Sybiru jego organizatorzy zadecydowali o wprowadzeniu podwójnej formuły wydarzenia. Do tej pory na listach startowych obu biegów znalazło się blisko 600 nazwisk z kraju i ze świata.  Impreza terenowa będzie miała miejsce w Lesie Solnickim na placu 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego (pomiędzy ul. Kawaleryjską, a ul. Filipowicza) i rozpocznie się 12 lutego o godz. 17:00.

  Z kolei w dniach 12-28 lutego w akcji upamiętnienia Sybiraków wezmą udział uczestnicy wirtualnego Biegu Pamięci Sybiru. Dystans minimum 5 kilometrów będą mogli przebiec w wybranym przez siebie miejscu na świecie, w odpowiadającym im tempie, a dołączenie do akcji będzie możliwe aż do ostatniego dnia.

  Kilometry „wybiegane” przez uczestników imprezy zostaną zsumowane, aby ocenić, do którego z syberyjskich miast „dobiegli” w 4. Biegu Pamięci Sybiru.

  Nowością zaproponowaną przez Muzeum Pamięci Sybiru i Fundację Białystok Biega jest możliwość wybrania konkretnego Sybiraka, którego pamięć będzie się honorowało swoim wysiłkiem. Uczestnicy mogą wybrać spośród sylwetek przedstawionych na oficjalnej stronie biegu. Kto skorzysta z tej możliwości, na swoim numerze startowym znajdzie zapis: „Biegnę dla Sybiraka……”. Organizatorzy dają także możliwość umieszczenia tej informacji na medalu konkretnego biegacza.

  Zasady biegu wirtualnego

  Chcesz wziąć udział w Wirtualnym Biegu Pamięci Sybiru, ale nie wiesz jakie są zasady? A może się wahasz, bo nie jesteś pewien, czy dasz radę pokonać wymagany dystans?

  Właśnie teraz rozwiejemy wszystkie wątpliwości!

  Wirtualny Bieg Pamięci Sybiru jest dla każdego, kto chce w aktywny, zdrowy i sportowy sposób uczcić pamięć Sybiraków. Bez względu na to czy biegasz, czy nie – możesz śmiało dołączyć!

  1. Po pierwsze musisz zarejestrować się do wydarzenia.
  2. Wyzwanie trwa od 12 aż do 28 lutego i w tym czasie możesz biegać lub maszerować dowolną ilość razy! Możesz pokonać dystans raz, dwa razy, a nawet codziennie. To zależy tylko od Ciebie.
  3. Jednorazowo pokonaj dystans minimum 5 km. Górnej granicy nie ma. Nie martw się, że nie dasz rady! Tutaj nie ma limitu czasu. Możesz swój dystans przebiec lub przemaszerować – to zależy wyłącznie od Ciebie!
  4.  Aby ułatwić sobie zadanie, zaplanuj wcześniej trasę swojego biegu / marszu.
  5. Swoją aktywność zarejestruj na smartphonie lub zegarku (tak, abyśmy widzieli pokonany dystans i czas).
  6. Pamiętaj, aby wysłać do nas swój wynik.

  Proste prawda?

  Możesz biegać i maszerować w dowolnym miejscu na świecie! Dołącz do Biegu !

  Informacje szczegółowe oraz link do zapisów znajdują się na stronie

  www.biegpamiecisybiru.pl.

  Portal Polska360.org zachęca Państwa gorąco do dołączenia do tej cennej inicjatywy. Upamiętnijmy tysiące obywateli polskich wywiezionych przez Sowietów 10.02.1940 r. w głąb ZSRR.

  źródło : Muzeum Pamięci Sybiru, Białystok

  Poprzedni artykułNowe wystawy w naszym Muzeum
  Następny artykułPamiętajmy o Sybirakach !

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  Najnowsze

  80-lecie Biblioteki Polskiej POSK w Londynie

  Są miejsca w Londynie, które są wyjątkowe dla Polaków. Do nich na pewno należy Biblioteka Polska w...

  Portal o Bronisławie Piłsudskim

  Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku uruchomiło portal o starszym bracie Marszałka – Bronisławie. Dla niektórych zaskoczeniem może być fakt,...

  Polskie filmy na Festiwalu EUROCINE w Kolumbii

  4 maja rozpoczęła się tegoroczna 28. edycja kultowego Festiwalu Filmowego w Kolumbii EUROCINE. Tym razem odbywa się on pod hasłem „Pa’lante/Do przodu”....

  Nie tylko Skłodowska-Curie – projekt Femigracja

  2 maja 2022 r., w Dniu Polonii i Polaków za Granicą, Muzeum Emigracji w Gdyni zainaugurowało  nowy projekt badawczy nad polską emigracją. Badania, prowadzone we...

  Koncerty „Polish Splendours” w Operze w Nancy

  W dniach 12 i 13 maja 2022 r. w Operze w Nancy (Francja), której od ubiegłego sezonu dyrektorem muzycznym jest Pani Marta...

  Zobacz także