WIĘCEJ

  Z Andrzejem Strejlauem o polskiej i światowej piłce

  Warto przeczytać

  Polska360.org
  Polska360.org
  Polska360 jest miejscem, w którym będą wzmacniane pozycje środowisk polskich i polonijnych w kraju ich zamieszkania, poprzez prowadzone webinaria, szkolenia prowadzone przez ekspertów.

  Portal Polska360.org zaprasza do obejrzenia zrealizowanego w dniu 29.11.21 r. o godzinie 19:00 czasu polskiego spotkania z wyjątkową osobowością polskiej piłki nożnej. Gościem Łukasza Budzyńskiego był Andrzej Strejlau – były trener Reprezentacji Polski w piłce nożnej, współpracownik legendarnego Kazimierza Górskiego, trener klubowy w Polsce, Grecji, Islandii i Chinach, wychowawca i mentor wielu pokoleń polskich piłkarzy i trenerów. Działacz sportowy i społeczny, ekspert oraz komentator telewizyjny.
  Z trenerem Andrzejem Strejlauem porozmawialiśmy, oczywiście o piłce nożnej – ostatnich sukcesach i porażkach Reprezentacji Polski i o zmieniających się pokoleniach polskich piłkarzy. Wspólnie skomentowaliśmy ostatnie wydarzenia światowego futbolu i zastanowiliśmy się, jak skutecznie wychować generację młodych, zdolnych piłkarzy. Zapraszamy do oglądania!

  Gość :

  Andrzej Strejlau – jako zawodnik piłki nożnej rywalizował w zespołach warszawskich, jako szczypiornista przez kilka lat grał w pierwszej i drugiej lidze oraz reprezentował Polskę w międzypaństwowych spotkaniach piłki ręcznej odmiany 11-osobowej (halowej) oraz 7-osobowej (trawiastej). Trenował futbolistów w wielu klubach z Warszawy, najdłużej w Legii (1975–1979 i 1987–1989). Pracował też m.in. na Islandii, w Grecji i w Chinach. Przez wiele lat związany z Akademią Wychowania Fizycznego w Warszawie i Polskim Związkiem Piłki Nożnej.
  Jako trener–selekcjoner prowadził juniorską i młodzieżową reprezentację Polski, a w latach 1989–1993 reprezentację seniorską, wcześniej był współpracownikiem Kazimierza Górskiego w „złotych latach” polskiej piłki nożnej. Po zakończeniu kariery trenerskiej został ekspertem i komentatorem spotkań piłkarskich w wielu stacjach telewizyjnych. Zajmował się też działalnością społeczną i – jako działacz – klubową i związkową, za którą był wielokrotnie nagradzany i odznaczany.

  Prowadzący : Łukasz Budzyński – ekspert portalu Polska360.org

  Portal Polska360.org – dla i o Polonii i Polakach za granicą – www.polska360.org

  https://www.facebook.com/Polska360.org

  Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.

  Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  spot_img

  Najnowsze

  00:15:47

  Najnowsza historia polskiej branży cukrowniczej – 2

  Serdecznie zapraszamy na kolejny odcinek programu o najnowszej historii polskiego cukrownictwa. Jego gościem będzie Pan Stanisław Lubaś - przewodniczący...

  Zobacz także

  Skip to content