WIĘCEJ

  Turniej Smaków na Szlaku Wielkiego Gościńca Litewskiego

  Warto przeczytać

  Polska360.org
  Polska360.org
  Polska360 jest miejscem, w którym będą wzmacniane pozycje środowisk polskich i polonijnych w kraju ich zamieszkania, poprzez prowadzone webinaria, szkolenia prowadzone przez ekspertów.

  „Turniej Smaków na Wielkim Gościńcu Litewskim” jest cykliczną imprezą, podczas której odbywa się między innymi kiermasz potraw kuchni regionalnej, kiermasz rękodzieła artystycznego i ludowego oraz warsztaty i konkursy kulinarne. Jego tegoroczna ósma edycja odbyła się 27.06.2021 r. w Muzeum Architektury Drewnianej Regionu Siedleckiego w Nowej Suchej k. Grębkowa. Zapraszamy Państwa do obejrzenia webinaru Polska360.org, który został zrealizowany 21.06.2021 r. o godz. 19.00, podczas którego goście portalu – Roman Postek i Marcin Celiński opowiedzieli o dawnym trakcie handlowym – Wielkim Gościńcu Litewskim, obecnym szlaku turystycznym oraz organizowanym Turnieju. Zapraszamy na pełne smaków i sztuki spotkanie!

  Goście :
  Roman Postek – muzealnik, historyk sztuki, autor publikacji książkowych i artykułów z zakresu historii, historii sztuki i regionalistyki opublikowanych w kilkudziesięciu czasopismach; członek Zarządu Stowarzyszenia Klasztor Węgrów – Centrum Dialogu Kultur; dyrektor Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie (2003-2021); prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Wielki Gościniec Litewski; prezes Stowarzyszenia Kulturalnego Ziemi Liwskiej; członek Rady Redakcyjnej czasopisma naukowego „Rocznik Liwski”. Od ponad 30 lat działa na rzecz ochrony zabytków i promocji turystyki na terenie powiatu węgrowskiego. Twórca Parku Kulturowo Historycznego przy Zamku Książąt Mazowieckich w Liwie (2019 r.); współtwórca Szlaku Turystycznego Wielkiego Gościńca Litewskiego przebiegającego od Warszawy do granicy z Białorusią (docelowo do Wilna). Organizator i współorganizator wystaw artystycznych, koncertów, sesji naukowych, plenerów malarskich oraz imprez masowych o charakterze kulturalnym i artystycznym: Ogólnopolskiego Turnieju Rycerskiego na Zamku w Liwie, Międzynarodowego Turnieju Smaków na Szlaku Wielkiego Gościńca Litewskiego, rekonstrukcji historycznej bitwy pod Węgrowem 3 lutego 1863 r. „Polskie Termopile”.

  Marcin Celiński – pedagog, menadżer, animator i propagator kultury, dyrektor Sokołowskiego Ośrodka Kultury w Sokołowie Podlaskim, prezes Stowarzyszenia Instytucji Upowszechniania Kultury „Dla Kultury”, członek zarządu Lokalnej Organizacji Turystycznej Wielki Gościniec Litewski, członek prezydium Stowarzyszenia Podlaskie Dziedzictwo Kultury, członek CIOFF (Międzynarodowa Rada Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej), szef festiwalu Nadbużańskie Spotkania Folklorystyczne.

  Prowadzący – Aneta Hoffmann, redaktor naczelna portalu Polska360.org

  Portal Polska360.org – dla i o Polonii i Polakach za granicą
  https://polska360.org/
  https://www.facebook.com/Polska360.org

  Projekt dofinansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.

  Publikacja wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  spot_img

  Najnowsze

  00:15:47

  Najnowsza historia polskiej branży cukrowniczej – 2

  Serdecznie zapraszamy na kolejny odcinek programu o najnowszej historii polskiego cukrownictwa. Jego gościem będzie Pan Stanisław Lubaś - przewodniczący...

  Zobacz także

  Skip to content