WIĘCEJ

    “Tanecznym krokiem przez Polskę” – zespoły “Sokołowianie” i “Orkan”

    Warto przeczytać

    Polska360.org
    Polska360.org
    Polska360 jest miejscem, w którym będą wzmacniane pozycje środowisk polskich i polonijnych w kraju ich zamieszkania, poprzez prowadzone webinaria, szkolenia prowadzone przez ekspertów.

    Portal Polska360.org zaprasza Państwa do obejrzenia zrealizowanego w dniu 16.12.2021 r. o godz. 20.00 czasu polskiego webinaru pt. “Tanecznym krokiem przez Polskę – zespoły “Sokołowianie” i „Orkan”. Naszymi gośćmi byli : Iwona Kopiwoda – kierownik artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca „Sokołowianie”, Marcin Celiński – Dyrektor Sokołowskiego Ośrodka Kultury, Anna Maliszewska – instruktor śpiewu w Zespole „Sokołowianie” oraz Mirosława Renik i Marta Osman – prowadzące Zespół Tańca Ludowego „Orkan”. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy o historii obu zespołów, realizowanych widowiskach ludowych i suitach tanecznych, współpracy z polskimi zespołami folklorystycznymi ze świata oraz planach na Nowy Rok.

    Goście :

    Iwona Kopiwoda – pedagog, choreograf i instruktor tańca ludowego, wicedyrektor Sokołowskiego Ośrodka Kultury w Sokołowie Podlaskim, członek CIOFF, członek prezydium Stowarzyszenia Instytucji Upowszechniania Kultury „Dla Kultury”. Od 2002 roku jest kierownikiem artystycznym Zespołu Pieśni i Tańca „Sokołowianie” – Zespołu Reprezentacyjnego Miasta Sokołów Podlaski.

    Marcin Celiński – pedagog, menadżer, animator i propagator kultury, dyrektor Sokołowskiego Ośrodka Kultury w Sokołowie Podlaskim, prezes Stowarzyszenia Instytucji Upowszechniania Kultury „Dla Kultury”, członek zarządu Lokalnej Organizacji Turystycznej Wielki Gościniec Litewski, członek prezydium Stowarzyszenia Podlaskie Dziedzictwo Kultury, członek CIOFF (Międzynarodowa Rada Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej), szef festiwalu Nadbużańskie Spotkania Folklorystyczne.

    Anna Maliszewska – absolwentka lingwistyki stosowanej i italianistyki UW, magistrantka w Katedrze Etnomuzykologii IM UW, gdzie prowadzi pracę badawczą na temat muzyki ludowej na szlaku Wielkiego Gościńca Litewskiego. W swojej pracy łączy zamiłowanie do języków obcych i muzyki, prowadząc zajęcia muzyczno-językowe, a także zajmując się tłumaczeniami literackimi, w tym tłumaczeniami tekstów piosenek. Na swoim koncie ma sukcesy na ogólnopolskich festiwalach wokalnych. Pracuje jako instruktor śpiewu w Zespole Pieśni i Tańca „Sokołowianie”.

    Mirosława Renik – absolwentka Bibliotekoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, w czasach studenckich członek Zespołu Pieśni i Tańca UW „Warszawianka”. Obecnie nauczyciel w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem, założyciel i opiekun szkolnego Zespołu Tańca Ludowego „Orkan”, członek Zespołu „Sokołowianie”, w grupie Rodziców.

    Marta Osman – absolwentka Akademii Podlaskiej w Siedlcach, od 2017 r. pedagog szkolny w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem, a od 2021 r. również w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie. Wielka pasjonatka tańca i śpiewu. Opiekun szkolnego zespołu tanecznego „Orkan” w ZSP w Sadownem.

    Prowadząca : Aneta Hoffmann – redaktor naczelna portalu Polska360.org

    Portal Polska360.org – dla i o Polonii i Polakach za granicą – www.polska360.org

    https://www.facebook.com/Polska360.org

    Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.

    Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

    ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Proszę wpisać swój komentarz!
    Proszę podać swoje imię tutaj

    spot_img

    Najnowsze

    00:21:17

    Jesienny Festyn Polonijny – Zabawa bez granic

    Zapraszamy na rozmowę Panią Małgorzatą Kohn, Wiceprzewodnicząca Polskiej Rady Związku Krajowego w Berlinie, która opowie o planowanym na 10...

    Zobacz także

    Skip to content