WIĘCEJ

  PRZESŁANIE WIARY I TOŻSAMOŚCI W SZTUCE I MUZYCE

  Warto przeczytać

  Polska360.org
  Polska360.org
  Polska360 jest miejscem, w którym będą wzmacniane pozycje środowisk polskich i polonijnych w kraju ich zamieszkania, poprzez prowadzone webinaria, szkolenia prowadzone przez ekspertów.

  26. marca 2023 o godzinie 11:00 w Domu Polskim w Rzymie odbędzie się koncert z cyklu PRZESŁANIE WIARY I TOŻSAMOŚCI W SZTUCE I MUZYCE . Wystąpią podczas niego znane twarze z telewizji i Teatru Polskiego, między innymi Dariusz Kowalski oraz Lech i Bożena Makowieccy.

  Całość wydarzenia (autorką scenariusza jest Gdynianka, Dorota Banaszkiewicz), na które składa się recytacja wierszy oraz prezentacja obrazów Jerzego Dudy Gracza uzupełnia przepiękna szata muzyczna w oparciu o utwory Chopina, A.L. Webbera, Bacha, Albinoniego i Cacciniego w wykonaniu wyjątkowych, artystów z Gdańska, tak z sekcji jazzowej jak i klasycznej. W skład zespołu wchodzą: pianista  Dominik  Kisiel (nominowany do Fryderyków), klarnecista/saksofonista Jakub Klemensiewicz, wiolonczelistka Ola Ruda, skrzypaczka Karolina Rupczak oraz dwie solistki: Joanna Sperska, sopranistka Cappelli Gedanensis oraz solistka jazzowa Ola Solska.

  Wydarzenie ma charakter c h a r y t a t y w n y dla ciężko chorych dzieci – małych podopiecznych hospicjum BURSZTYNOWA PRZYSTAŃ w Gdyni.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  Najnowsze

  Nieznana historia warszawskiej Pragi

  Praga należy do najciekawszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów rejonów Warszawy. Ma swoją własną historię i tożsamość. Nie wszyscy...

  Zobacz także

  Skip to content