WIĘCEJ

  Powroty z emigracji w USA – doświadczenia Bartka Domańskiego

  Warto przeczytać

  Polska360.org
  Polska360.org
  Polska360 jest miejscem, w którym będą wzmacniane pozycje środowisk polskich i polonijnych w kraju ich zamieszkania, poprzez prowadzone webinaria, szkolenia prowadzone przez ekspertów.

  Wielu Polaków marzyło na przestrzeni dziesiątków lat o emigracji z Polski do USA. Wielu to się z powodzeniem udało. Wielu także z tej emigracji powróciło. Polska360.org zaprasza Państwa do obejrzenia zrealizowanego w dniu 30.09.2021 r. (czwartek) o godz. 19.00 kolejnego webinaru o Polakach na świecie. Naszym gościem był Pan Bartosz Domański, który w latach 2004-2015 przebywał z żoną w Ameryce, by ostatecznie zdecydować się na powrót do Polski. Jakie były tego powody ? Czy utrzymał zatrudnienie podjęte w USA ? O tych i innych sprawach rozmawiała z gościem Aneta Hoffmann – redaktor portalu Polska360.org. Zachęcamy do obejrzenia !

  Gość :

  Bartek Domański – urodzony w Warszawie w listopadzie 1981 roku, czyli zaraz przed stanem wojennym. Pamięta kolejki, kartki i talony na benzynę – ma dobrą pamięć. Ukończył studia licencjackie na Wydziale Historycznym w Instytucie Archeologii, po czym wziął ślub ze swoją ukochaną Martą i wyjechał do USA w 2004 roku – wyjazd głównie z ciekawości, ślub z miłości. Zamieszkał w Phoenix w Arizonie, rozpoczął pracę w firmie z branży lotniczo / zbrojeniowej i wybrał kolejne studia z dziedziny zarządzania. Początkowo planowali zostać w USA rok, może dwa lata, ale w 2007 roku podjęli decyzję o zakupie swojego “Domku na prerii” i zostali lat jedenaście. W 2013 roku urodził się jedyny, najukochańszy i wyczekany syn Alexander, co w rezultacie spowodowało decyzję o powrocie do Polski. Bardzo chcieli wychować syna w gronie rodziny, w USA nie było takiej możliwości. Obecnie Bartek pracuje dalej w branży lotniczo / zbrojeniowej w amerykańskiej firmie Glenair, z którą współpracował w USA. Marta studiuje psychologię, a Alexander uczy się w szkole podstawowej. Mają psa Portera, bardzo lubią koszykówkę, ale największym hobby całej trójki jest dość aktywne spędzanie czasu razem.

  Prowadząca : Aneta Hoffmann – redaktor naczelna portalu Polska360.org

  Portal Polska360.org – dla i o Polonii i Polakach za granicą – www.polska360.org

  https://www.facebook.com/Polska360.org

  Projekt dofinansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.

  Publikacja wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  spot_img

  Najnowsze

  00:15:47

  Najnowsza historia polskiej branży cukrowniczej – 2

  Serdecznie zapraszamy na kolejny odcinek programu o najnowszej historii polskiego cukrownictwa. Jego gościem będzie Pan Stanisław Lubaś - przewodniczący...

  Zobacz także

  Skip to content