WIĘCEJ

  Łucja Minakowska – Bernhart – Polka w Szwajcarii

  Warto przeczytać

  Polska360.org
  Polska360.org
  Polska360 jest miejscem, w którym będą wzmacniane pozycje środowisk polskich i polonijnych w kraju ich zamieszkania, poprzez prowadzone webinaria, szkolenia prowadzone przez ekspertów.

  Po spotkaniach z Panią Barbarą Arhens– Młynarską (Klub Żywego Słowa, Brugg k. Zurychu) i Tomkiem Golą (Creative Photography & Multimedia Productions, Geneva) czas na kolejną odsłonę spotkań w ramach cyklu Polska360.org „Polacy w Szwajcarii”! Zapraszamy do obejrzenia webinaru, jaki odbył się 28.05.21 r. o godz. 19.00. Poznajcie Państwo Panią Łucję Minakowską-Bernhart, która w trakcie spotkania opowiada o sobie, życiu w Szwajcarii, postrzeganiu wielokulturowości (w tym polskim pierwiastku) i swojej unikatowej historii życia na styku kultur. Zaprasza ekspert portalu – Pani Anita Budziszewska.

  Gościem webinaru była :

  Łucja Minakowska – Bernhart – zamiłowanie do podróży, otwartość na świat i inne kultury i przekonanie, że łączenie idei, pomysłów i ludzi jest podstawą każdego sukcesu wyniosła z dziennikarskiego domu. Mama (i jej ojciec) urodzeni i wychowani w polskiej rodzinie w Egipcie. Babcia wychowana w Łucku (dzisiejsza Ukraina), rodzina Ojca – Polacy z Litwy. Do tego praca rodziców, wiążąca się z licznymi podróżami, na które zabierali dzieci i rozmowy przy stole o świecie, polityce, ekonomii – i o tym, jak ważnym jest wyrabiać sobie własne zdanie i z zasady nie wierzyć we wszystko, co się publikuje… Po maturze w połowie lat 80-tych Łucja wyjechała do Niemiec, w Heidelbergu skończyła studia i odkryła w sobie pasję i talent do łączenia kultur i otwierania młodzieży na nie znane im, a bliskie kultury. Po przeprowadzce do Szwajcarii ukończyła studia doradztwa edukacyjnego, zawodowego i personalnego. Pracuje na uniwersytecie w Zurychu jako koordynatorka programów międzynarodowych. Dodatkowo prowadzi szkołę języka rosyjskiego dla Szwajcarów, śpiewa w jednym z najstarszych koncertowych chórów Zurychu i stara się utwierdzać młodych ludzi w przekonaniu, ze tożsamość kulturową nosi się w sobie – jakak

  Webinar prowadziła Pani Anita Budziszewska – ekspert portalu Polska360.org

  Anita Budziszewska – pracownik naukowy w Katedrze Dyplomacji i Instytucji Międzynarodowych, Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Obszar specjalizacji: kultura w stosunkach i prawie międzynarodowym; organizacje międzynarodowe. Absolwentka SGH, Europejskiej Akademii Dyplomacji; Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowych Studiów Prawa Międzynarodowego UW. Stypendystka na University of Nottingham. Staże naukowe i zawodowe m in. w Polskim Przedstawicielstwie przy ONZ w Genewie, studyjno-szkoleniowe m.in.: w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu, University of Oxford i University of Zurych. Autorka polskich i międzynarodowych publikacji z zakresu kulturalnych praw człowieka/prawa do kultury. W latach 2011-2020 koordynator ds. mobilności, wymiany i współpracy międzynarodowej na WNPiSM Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2016-2020 r.: Pełnomocnik Dziekana Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych ds. współpracy międzynarodowej w ramach programu Erasmus (EU).

  Portal Polska360.org – dla i o Polonii i Polakach za granicą
  https://polska360.org/
  https://www.facebook.com/Polska360.org

  Projekt dofinansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.

  Publikacja wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  spot_img

  Najnowsze

  00:15:47

  Najnowsza historia polskiej branży cukrowniczej – 2

  Serdecznie zapraszamy na kolejny odcinek programu o najnowszej historii polskiego cukrownictwa. Jego gościem będzie Pan Stanisław Lubaś - przewodniczący...

  Zobacz także

  Skip to content