WIĘCEJ

    Łucja Minakowska – Bernhart – Polka w Szwajcarii

    Warto przeczytać

    Polska360.org
    Polska360.org
    Polska360 jest miejscem, w którym będą wzmacniane pozycje środowisk polskich i polonijnych w kraju ich zamieszkania, poprzez prowadzone webinaria, szkolenia prowadzone przez ekspertów.

    Po spotkaniach z Panią Barbarą Arhens– Młynarską (Klub Żywego Słowa, Brugg k. Zurychu) i Tomkiem Golą (Creative Photography & Multimedia Productions, Geneva) czas na kolejną odsłonę spotkań w ramach cyklu Polska360.org „Polacy w Szwajcarii”! Zapraszamy do obejrzenia webinaru, jaki odbył się 28.05.21 r. o godz. 19.00. Poznajcie Państwo Panią Łucję Minakowską-Bernhart, która w trakcie spotkania opowiada o sobie, życiu w Szwajcarii, postrzeganiu wielokulturowości (w tym polskim pierwiastku) i swojej unikatowej historii życia na styku kultur. Zaprasza ekspert portalu – Pani Anita Budziszewska.

    Gościem webinaru była :

    Łucja Minakowska – Bernhart – zamiłowanie do podróży, otwartość na świat i inne kultury i przekonanie, że łączenie idei, pomysłów i ludzi jest podstawą każdego sukcesu wyniosła z dziennikarskiego domu. Mama (i jej ojciec) urodzeni i wychowani w polskiej rodzinie w Egipcie. Babcia wychowana w Łucku (dzisiejsza Ukraina), rodzina Ojca – Polacy z Litwy. Do tego praca rodziców, wiążąca się z licznymi podróżami, na które zabierali dzieci i rozmowy przy stole o świecie, polityce, ekonomii – i o tym, jak ważnym jest wyrabiać sobie własne zdanie i z zasady nie wierzyć we wszystko, co się publikuje… Po maturze w połowie lat 80-tych Łucja wyjechała do Niemiec, w Heidelbergu skończyła studia i odkryła w sobie pasję i talent do łączenia kultur i otwierania młodzieży na nie znane im, a bliskie kultury. Po przeprowadzce do Szwajcarii ukończyła studia doradztwa edukacyjnego, zawodowego i personalnego. Pracuje na uniwersytecie w Zurychu jako koordynatorka programów międzynarodowych. Dodatkowo prowadzi szkołę języka rosyjskiego dla Szwajcarów, śpiewa w jednym z najstarszych koncertowych chórów Zurychu i stara się utwierdzać młodych ludzi w przekonaniu, ze tożsamość kulturową nosi się w sobie – jakak

    Webinar prowadziła Pani Anita Budziszewska – ekspert portalu Polska360.org

    Anita Budziszewska – pracownik naukowy w Katedrze Dyplomacji i Instytucji Międzynarodowych, Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Obszar specjalizacji: kultura w stosunkach i prawie międzynarodowym; organizacje międzynarodowe. Absolwentka SGH, Europejskiej Akademii Dyplomacji; Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowych Studiów Prawa Międzynarodowego UW. Stypendystka na University of Nottingham. Staże naukowe i zawodowe m in. w Polskim Przedstawicielstwie przy ONZ w Genewie, studyjno-szkoleniowe m.in.: w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu, University of Oxford i University of Zurych. Autorka polskich i międzynarodowych publikacji z zakresu kulturalnych praw człowieka/prawa do kultury. W latach 2011-2020 koordynator ds. mobilności, wymiany i współpracy międzynarodowej na WNPiSM Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2016-2020 r.: Pełnomocnik Dziekana Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych ds. współpracy międzynarodowej w ramach programu Erasmus (EU).

    Portal Polska360.org – dla i o Polonii i Polakach za granicą
    https://polska360.org/
    https://www.facebook.com/Polska360.org

    Projekt dofinansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.

    Publikacja wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

    ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Proszę wpisać swój komentarz!
    Proszę podać swoje imię tutaj

    spot_img

    Najnowsze

    00:15:47

    Najnowsza historia polskiej branży cukrowniczej – 2

    Serdecznie zapraszamy na kolejny odcinek programu o najnowszej historii polskiego cukrownictwa. Jego gościem będzie Pan Stanisław Lubaś - przewodniczący...

    Zobacz także

    Skip to content