WIĘCEJ

  Gospodarka polska – stan i perspektywy

  Warto przeczytać

  Polska360.org
  Polska360.org
  Polska360 jest miejscem, w którym będą wzmacniane pozycje środowisk polskich i polonijnych w kraju ich zamieszkania, poprzez prowadzone webinaria, szkolenia prowadzone przez ekspertów.

  Zapraszamy serdecznie na kolejny webinar zrealizowany przez portal Polska360.org we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Naszym gościem był Pan Mateusz Walewski, Dyrektor Biura Badań i Analiz BGK. Rozmawialiśmy o stanie polskiej gospodarki po roku od wybuchu pandemii COVID-19, jak wpłynęła ona na zmiany w wymianie handlowej Polski z jej partnerami handlowymi z UE i spoza UE? W jakie inwestycje ważne dla rozwoju polskiej gospodarki jest obecnie zaangażowany bank? Jak wygląda sytuacja na polskim rynku pracy i jakie tendencje są prognozowane na kolejne miesiące? Czy BGK może zaoferować pomoc firmom prowadzonym przez Rodaków zamieszkałych na świecie, a zainteresowanych inwestycjami na rynku polskim? O tych i innych zagadnieniach makroekonomicznych rozmawialiśmy 01.07.2021 r. o godz. 12.00 czasu polskiego. Zachęcamy Państwa do obejrzenia tego spotkania.

  Gość webinaru :

  Mateusz Walewski – Główny Ekonomista Banku Gospodarstwa Krajowego, Dyrektor Biura Badań i Analiz. Ekonomista z 20-letnim doświadczeniem w doradztwie, analizach strategicznych, regulacyjnych i zarządzaniu publicznym. Główny ekonomista BGK od lutego 2018. Wcześniej starszy ekonomista w PwC Polska współzarządzający zespołem regulacyjnym. Wieloletni współpracownik CASE (Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych) zaangażowany w projekty doradcze i badawcze dotyczące krajów Europy Centralnej i Wschodniej oraz Azji realizowane na zlecenie agencji międzynarodowych, takich jak: USAID (US Agency for International Development), GIZ (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit), DFID (UK Department for International Development), Komisja Europejska, Bank Światowy i UNDP. Członek Zespołu Doradców Strategicznych Premiera RP w latach 2008-2010. W latach 2000-2003 był ekspertem zespołu doradczego USAID dla Prezydenta Gruzji. Pracował także w Instytucie Badań Edukacyjnych i Instytucie Badań nad Gospodarką Rynkową. Jest autorem lub współautorem licznych publikacji naukowych i raportów doradczych dotyczących zagadnień makroekonomicznych, fiskalnych oraz polityki rynku pracy i polityki społecznej.

  Prowadząca – Aneta Hoffmann, redaktor naczelny portalu Polska360.org

  Partner cyklu webinarów „Środy z BGK” – Mecenas projektu portalu Polska360.org :

  https://www.bgk.pl/

  Portal Polska360.org – dla i o Polonii i Polakach za granicą
  https://polska360.org/
  https://www.facebook.com/Polska360.org

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  spot_img

  Najnowsze

  00:21:15

  Najnowsza historia polskiej branży cukrowniczej

  Serdecznie zapraszamy na rozmowę o najnowszej historii polskiej branży cukrowniczej. Gościem TVPolska 360 będzie Pan Stanisław Lubaś - pracownik...

  Zobacz także

  Skip to content