WIĘCEJ

  Piękno jest w oczach patrzącego Kulisy międzynarodowej działalności Galerii Katarzyny Napiórkowskiej

  Warto przeczytać

  Polska360.org
  Polska360.org
  Polska360 jest miejscem, w którym będą wzmacniane pozycje środowisk polskich i polonijnych w kraju ich zamieszkania, poprzez prowadzone webinaria, szkolenia prowadzone przez ekspertów.

  Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wyemitowanego w dniu 29.07.2021 r. o godz. 19.00 na portalu Polska360.org niezwykłego spotkania z polską sztuką! O kulisach powstania i działalności Galerii, promocji polskiej sztuki zagranicą, pierwszych wystawach, a także łączeniu pasji z pracą opowiedziała naszym widzom Justyna Napiórkowska.

  O Galerii:
  Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej powstała jako jedna z pierwszych galerii prywatnych w Polsce, ponad 30 lata temu. Posiada salony ekspozycyjne w Warszawie i w Brukseli. W 2015 roku została wyróżniona prestiżowym tytułem Ambasadora Polskiej Gospodarki w kategorii Marka Europejska nadanym przez Business Center Club we współpracy z Ministerstwem Gospodarki. Powstała w 2011 r. filia Galerii w Brukseli, w prestiżowej dzielnicy Mont des Arts, w pobliżu Muzeów Królewskich, Bozar i Grand Place dotąd zorganizowała 27 wystaw promujących polską sztukę w Belgii.

  Obrazy pochodzące z Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej w polskich, europejskich i światowych kolekcjach prywatnych eksponowane są obok dzieł m.in. Picassa, Dalego, Bruegla, Chagalla, Pollocka, Modiglianiego, Soutine’a.

  Gość :
  Justyna Napiórkowska – doktor Uniwersytetu Warszawskiego, historyk sztuki po Uniwersytecie Florenckim i Uniwersytecie Warszawskim, europeistka i politolog. Studiowała w prestiżowym Institut d`Etudes Politiques w Paryżu. Ukończyła program poświęcony sztuce współczesnej na Oxford University. Zna sześć języków obcych. W 2011 roku została laureatką konkursu Blog Roku 2010 w dziedzinie Kultury. W 2015 roku otrzymała tytuł Polak Roku 2015 w Belgii w dziedzinie Kultury i Nauki. Jest ekspertem do spraw kultury przy Komisji Europejskiej w Brukseli. Prowadzi także wykłady i prelekcje m.in. na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, w Komisji Europejskiej i w Parlamencie Europejskim. Odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi RP za działalność na rzecz kultury polskiej.Wraz z mamą Katarzyną Napiórkowską i siostrą Magdaleną Napiórkowską prowadzi Galerię Katarzyny Napiórkowskiej w Warszawie i Brukseli.

  Prowadząca : Anita Budziszewska – Uniwersytet Warszawski, ekspert portalu Polska360.org

  Anita Budziszewska – pracownik naukowy w Katedrze Dyplomacji i Instytucji Międzynarodowych, Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Obszar specjalizacji: kultura w stosunkach i prawie międzynarodowym; organizacje międzynarodowe. Absolwentka SGH, Europejskiej Akademii Dyplomacji; Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowych Studiów Prawa Międzynarodowego UW. Stypendystka na University of Nottingham. Staże naukowe i zawodowe m in. w Polskim Przedstawicielstwie przy ONZ w Genewie, studyjno-szkoleniowe m.in.: w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu, University of Oxford i University of Zurych. Autorka polskich i międzynarodowych publikacji z zakresu kulturalnych praw człowieka/prawa do kultury. W latach 2011-2020 koordynator ds. mobilności, wymiany i współpracy międzynarodowej na WNPiSM Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2016-2020 r.: Pełnomocnik Dziekana Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych ds. współpracy międzynarodowej w ramach programu Erasmus (EU).

  Portal Polska360.org – dla i o Polonii i Polakach za granicą
  https://www.facebook.com/Polska360.org

  Projekt dofinansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.

  Publikacja wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  spot_img

  Najnowsze

  00:15:47

  Najnowsza historia polskiej branży cukrowniczej – 2

  Serdecznie zapraszamy na kolejny odcinek programu o najnowszej historii polskiego cukrownictwa. Jego gościem będzie Pan Stanisław Lubaś - przewodniczący...

  Zobacz także

  Skip to content