Portal dla Polonii – Polska360.org

W niezwykle trudnym z powodu pandemii COVID-19 roku 2020 nasza Fundacja dzięki wsparciu finansowemu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zainicjowała projekt portalu informacyjno-społecznościowego Polska360.org – www.polska360.org – dla Polonii i Polaków za Granicą. Jego zadaniem jest wymiana rozwiązań, pomysłów, budowanie relacji i wzajemne wsparcie w odnajdywaniu się w nowej, dynamicznej rzeczywistości przez osoby czujące się Polakami i mówiące po polsku. Za jego pomocą Fundacja zajmuje się integracją Polonii i Polaków na świecie,  popularyzowaniem i wspieraniem przedsiębiorczości, zaradności zawodowej i życiowej poprzez dostarczanie praktycznej wiedzy oraz wymianę doświadczeń, ukazywanie osiągnięć Rodaków na świecie. W nowoczesnej formie graficznej, przez użycie krótkich form wideo, webinarów, koncertów, e-warsztatów prezentujemy pomysły na przebranżowienie, zdobycie nowych zawodów, umiejętności, zmianę miejsca pracy czy pozyskiwanie funduszy lub zadbanie o dobrą kondycję psychiczną oraz fizyczną. Portal zawiera bazę wiedzy z 12 dziedzin prezentujących w formie eksperckich artykułów ważne dla Polaków rozsianych po świecie tematy. W okresie październik-grudzień 2020 r. zrealizowaliśmy ponad 70 webinarów – spotkań online prezentujących dorobek wielu środowisk polonijnych i polskich na świecie, wymianę doświadczeń, a także wykłady ekspertów z prawa, ubezpieczeń społecznych, psychologii czy historii by wymienić niektóre z omawianych przez nasz portal dziedzin. Publiczność może uczestniczyć w webinarach poprzez platformę Clickmeeting lub poprzez profil portalu Polska360.org na Facebooku – www.facebook.com/polska360.org

Zachęcamy do odwiedzenia portalu www.Polska360.org :

  • Zarejestruj się na wybrany webinar na portalu Polska360.org i włącz się do naszych działań
  • Skorzystaj z bazy wiedzy stworzonej przez ekspertów portalu
  • Działasz w środowiskach polonijnych, organizacjach pozarządowych, nieformalnych grupach wsparcia ? Podziel się tym z nami. Zachęcamy naszych Rodaków ze świata do przesyłania nam wieści o Waszych sukcesach, dzielenia się osiągnięciami, informacjami o projektach, również tych planowanych. Niech będą inspiracją dla innych.

Razem jest łatwiej.

Zespół portalu Polska360.org
Fundacji Pomocy i Więzi Polskiej „Kresy RP”


Projekt dofinansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.