WIĘCEJ

  Znamy już laureatów XVIII Konkursu Chopinowskiego

  Warto przeczytać

  Polska360.org
  Polska360.org
  Polska360 jest miejscem, w którym będą wzmacniane pozycje środowisk polskich i polonijnych w kraju ich zamieszkania, poprzez prowadzone webinaria, szkolenia prowadzone przez ekspertów.

  W nocy z 20 na 21.10.2021 r. Jury XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie ogłosiło werdykt końcowy konkursu i cały świat poznał wszystkich nagrodzonych.

  W finale konkursu wystąpili :

  Pani Leonora Armellini, Włochy

  Pan J J Jun Li Bui, Kanada

  Pan Alexander Gadjiev, Włochy/Słowenia

  Pan Martin Garcia Garcia, Hiszpania

  Pani Eva Gevorgyan, Rosja/Armenia

  Pani Aimi Kobayashi, Japonia

  Pan Jakub Kuszlik, Polska

  Pan Hyuk Lee, Korea Południowa

  Pan Bruce (Xiaoyu) Liu, Kanada

  Pan Kamil Pacholec, Polska

  Pan Hao Rao, Chiny

  Pan Kyohei Sorita, Japonia

  Jury pod dyrekcją prof. Katarzyny Popowej-Zydroń przyznało następujące nagrody :

  Nagrody główne :

  I nagroda – Pan Bruce (Xiaoyu) Liu, Kanada

  II nagroda ex aequo – Pan Alexander Gadjiev, Włochy/Słowenia

  II nagroda ex aequo – Pan Kyohei Sorita, Japonia

  III nagroda – Pan Martin Garcia Garcia, Hiszpania

  IV nagroda ex aequo – Pani Aimi Kobayashi, Japonia

  IV nagroda ex aequo – Pan Jakub Kuszlik, Polska

  V nagroda – Pani Leonora Armellini, Włochy

  VI nagroda – Pan J J Jun Li Bui, Kanada

  Nagrody specjalne :

  Nagroda Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków – Pan Jakub Kuszlik, Polska

  Nagroda Filharmonii Narodowej za najlepsze wykonanie koncertu – Pan Martin Garcia Garcia, Hiszpania

  Nagroda Krystiana Zimermana za najlepsze wykonanie sonaty – Pan Alexander Gadjiev, Włochy/Słowenia

  Zwycięzca XVIII Konkursu Chopinowskiego – Bruce (Xiaoyu) Liu z Kanady urodził się 8 maja 1997 r. w Paryżu, ukończył Konserwatorium Muzyczne w Montrealu w klasie Richarda Raymonda, a obecnie kontynuuje naukę pod kierunkiem Dang Thai Sona. Wspołpracował z takimi zespołami, jak orkiestry symfoniczne Cleveland i Montrealu, Orkiestra Filharmonii Izraelskiej, Orchestra of the Americas, Camerata Jerusalem, koncertował z China NCPA Orchestra. Ostatnio odbył też dwa tournee po Chinach z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Ukrainy i Orkiestrą Symfoniczną Lwowskiej Filharmonii Obwodowej, występując m.in. w pekińskich National Centre for the Performing Arts i Concert Hall oraz Oriental Arts Center w Szanghaju, a także z Orchestre Lamoureux w Salle Gaveau. Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. w Sendai, Montrealu, Viseu i Tel Awiwie.

  Redakcja Polska360.org gratuluje wszystkim laureatom i finalistom, a także dziękuje bardzo wszystkim uczestnikom konkursu za wspaniałe wykonania utworów Chopina. Jak zawsze Konkurs Chopinowski był prawdziwą ucztą muzyczną. Jak podają organizatorzy – Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w Warszawie – w czasie trwania XVIII Konkursu Chopinowskiego w dniach 2-20.10.2021 r. zostało wykonanych ponad 100 godzin muzyki wybitnego polskiego kompozytora – Fryderyka Chopina.

  Dziękujemy bardzo międzynarodowemu Jury za wielodniową pracę. W skład Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie weszli :

  Prof. Krystyna Popowa-Zydroń – przewodnicząca

  Członkowie Jury : Dmitri Alexeev, Sa Chen, Thai Son Dang, Akiko Ebi, Philippe Giusiano, Nelson Goerner, Adam Harasiewicz, Krzysztof Jabłoński, Kevin Kenner, Arthur Moreira Lima, Janusz Olejniczak, Piotr Paleczny, Ewa Pobłocka, John Rink, Wojciech Świtała, Dina Yoffe.

  Zapraszamy Państwa do wysłuchania w dniach 21-23.10.2021 r. o godz. 19.00 czasu polskiego koncertów laureatów Konkursu, które odbędą się w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie.

  Przebieg całego konkursu, w tym transmisje Koncertów Laureatów, można obejrzeć poprzez oficjalną stronę Konkursu : www.chopin2020.pl

  Dziękujemy bardzo wszystkim pianistom – uczestnikom XVIII Konkursu Chopinowskiego za wspaniałą promocję muzyki Chopina i wielkie wydarzenie kulturalne. Życzymy Państwu wielu sukcesów w dalszej karierze !

  Redakcja Polska360.org

  Na podstawie : chopin2020.pl

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  Najnowsze

  Nieznana historia warszawskiej Pragi

  Praga należy do najciekawszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów rejonów Warszawy. Ma swoją własną historię i tożsamość. Nie wszyscy...

  Zobacz także

  Skip to content