WIĘCEJ

  Z językiem polskim w świat – działalność NAWA

  Warto przeczytać

  Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej w Polsce realizuje swoje cele m.in. poprzez promocję nauki języka polskiego jako obcego, wspieranie działań dążących do profesjonalizacji nauczania, stały kontakt z ośrodkami akademickimi i instytucjami zajmującymi się nauczaniem języka polskiego oraz dbałość o podnoszenie rangi języka polskiego jako języka obcego. Uczy się go już blisko 10 tysięcy osób na całym świecie. 

  „Z językiem polskim w świat”

  Jednym z ustawowych zadań Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej jest promowanie języka polskiego poza granicami Polski. Zadanie to NAWA realizuje między innymi przez współpracę z ponad 80 uniwersytetami na całym świecie, w których prowadzone są lektoraty języka polskiego. Dwa spośród nich znajdują się w Indiach. Ich działalność wspiera Ambasada RP w Delhi. 

  Ambasador RP w Nowym Delhi, prof. Adam Burakowski wskazuje na długą tradycję nauczania języka polskiego w Indiach. Justyna Guziak jest lektorką języka polskiego NAWA w Manipal Academy of Higher Education w Indiach, gdzie wykorzystuje doświadczenia zebrane dotąd w takich krajach jak Mongolia, Uzbekistan czy Tajlandia, a także podczas pracy z Polonią. Posłuchaj audycji z cyklu “Z językiem polskim w świat”!

  Nauka języka polskiego z NAWA otwiera nowe możliwości przed indyjskimi studentami – Redakcja Polska – polskieradio.pl

  Z czego wynika fenomen popularności studiów polonistycznych na uczelniach azjatyckich. Czym jest współczesna “Wieża Babel”? Dlaczego lektorów języka polskiego NAWA można nazywać ambasadorami polskości na świecie?
  Poniżej link do audycji realizowanych przez Polskie Radio dla Zagranicy – Redakcja Polska z cyklu “Z językiem polskim w świat” we współpracy z NAWA.

  Wszystkie zrealizowane odcinki audycji można znaleźć tutaj:

  https://polskieradio.pl/399/9064

  Link do NAWA : nawa.gov.pl

  Autor : Marzena Gajewska

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  Najnowsze

  Nieznana historia warszawskiej Pragi

  Praga należy do najciekawszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów rejonów Warszawy. Ma swoją własną historię i tożsamość. Nie wszyscy...

  Zobacz także

  Skip to content