WIĘCEJ

  Wywiad biograficzny z mjr Natalią Zarzycką – Prezes Honorową Stowarzyszenia Łagierników Żołnierzy AK

  Warto przeczytać

  Polska360.org
  Polska360.org
  Polska360 jest miejscem, w którym będą wzmacniane pozycje środowisk polskich i polonijnych w kraju ich zamieszkania, poprzez prowadzone webinaria, szkolenia prowadzone przez ekspertów.

  Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy AK wraz z portalem Polska360.org zapraszają Państwa serdecznie do obejrzenia zarejestrowanego w lipcu 2021 r. wywiadu z mjr Natalią Zarzycką z domu Odyńską (ps. „Sfinks”, „Jaskółka”) – żołnierzem Okręgu Poleskiego AK w czasie II wojny światowej, a następnie członkiem Związku Obrońców Wolności. Za swą służbę na rzecz niepodległości Polski na Kresach Wschodnich ona i jej rodzina była brutalnie represjonowana przez reżim sowiecki. Pani Natalia odbyła wyrok 6 lat łagru w Workucie, by ostatecznie w przeddzień Bożego Narodzenia 1956 r. powrócić do Polski. O życiu na Kresach, walkach z ich okupantami, mrocznej rzeczywistości więzień i łagrów sowieckich oraz więzach łączących łagierników – żołnierzy AK – w wywiadzie naszego Stowarzyszenia. Zapraszamy serdecznie do oglądania.

  Projekt zrealizowany w ramach zadania „Centralny Portal Kresowych Żołnierzy Niezłomnych” został dofinansowany ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego 2021.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  spot_img

  Najnowsze

  00:15:47

  Najnowsza historia polskiej branży cukrowniczej – 2

  Serdecznie zapraszamy na kolejny odcinek programu o najnowszej historii polskiego cukrownictwa. Jego gościem będzie Pan Stanisław Lubaś - przewodniczący...

  Zobacz także

  Skip to content