WIĘCEJ

  WIECZÓR PATRIOTYCZNY – Wernisaż wystawy „Dzieje hymnu polskiego”

  Warto przeczytać

  Polska360.org
  Polska360.org
  Polska360 jest miejscem, w którym będą wzmacniane pozycje środowisk polskich i polonijnych w kraju ich zamieszkania, poprzez prowadzone webinaria, szkolenia prowadzone przez ekspertów.

  28 kwietnia w przededniu długiego weekendu majowego w Sali Wirydarz Centrum Dialogu Kultur w Węgrowie odbędzie się Koncert Pieśni Patriotycznych połączony z wernisażem wystawy „Dzieje hymnu polskiego”. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp wolny.

  Weronika Zdzieborska oraz Sandra Aleksanderek na scenie w Sali Wirydarz CDK zaprezentują tradycyjne pieśni patriotyczne a także utwory współczesne. Poprzez melodie i patriotyczne teksty pieśni chcemy uczcić tak ważne dni dla Polski, jak Dzień Flagi Narodowej, Dzień Polonii oraz Święto Narodowe 3 Maja.

  Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa „Dzieje hymnu polskiego” w interesujący sposób przybliża historie powstania Mazurka Dąbrowskiego i związane z nim, a dotąd zapomniane fotografie i treści historyczne. 

  Wydarzenie dedykowane jest wszystkim grupom wiekowym. Całość programu zostanie wzbogacony przez recytacje poezji polskiej.

  Weronika ZdzieborskaLaureatka II miejsca Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Pamięci Walczącym o Niepodległość. Trzykrotna laureatka II miejsca IV, V i VI edycji Konkursu Piosenki Francuskiej „Zaśpiewaj na Francuskiej”. Śpiewanie to jej życiowa pasja. Na scenie występuje od 8 lat, biorąc udział w licznych konkursach i imprezach masowych.

  Sandra Aleksanderekśpiewa od 13 roku życia. Brała udział w licznych konkursach i przeglądach piosenki. Nagradzana podczas wielu wydarzeń wokalnych: I miejsce w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek, Grand Prix w XI Feryjnym Festiwalu „Wokalne Perełki 2015”,
  I miejsce w XVI Międzypowiatowym Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Pieśni Polskiej, I miejsce w Konkursie Wokalnym „Szukamy Talentów”, II miejsce w XVI Powiatowym Festiwalu Piosenki, I miejsce w XV Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, I miejsce
  w V Edycji Konkursu Piosenki Obcojęzycznej, I miejsce w XVII Międzypowiatowym Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Pieśni Polskiej, I miejsce w XV Regionalnym Festiwalu „Warta-Song”,
  I miejsce w XI Międzypowiatowym Festiwalu Piosenki Optymistycznej i Turystycznej, II miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Pieśni i Pamięci „Walczącym o Niepodległość” w Wołominie,
  I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Digi Talenty Zima 2020 II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Digi Talenty Wiosna 2021, I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Listopadową Duma 2020, III miejsce w IV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki „O Wolności”
  II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „The Golden Voice” 2020. I miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu „Hej, Panie Jezu”, I miejsce w XIX Regionalnym Przeglądzie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej „Moja Ojczyzna”, I miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Kazimierza Szwarlika w Będzinie, III miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Pozytywnej w Kraśniku.

  Wstęp bezpłatny.

  Czas trwania: 60 minut.

  Miejsce realizacji: Sala Wirydarz Centrum Dialogu Kultur w Węgrowie ul. T. Kościuszki 27a

  Partnerzy wydarzenia: Fundacja LOTTO, Fundacja PZU, Fundacja PKO BP, NIW, KPRM.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  Najnowsze

  Nieznana historia warszawskiej Pragi

  Praga należy do najciekawszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów rejonów Warszawy. Ma swoją własną historię i tożsamość. Nie wszyscy...

  Zobacz także

  Skip to content