WIĘCEJ

  Widowisko historyczno-muzyczne live “Pamiętajmy”, 06.10.2022

  Warto przeczytać

  Polska360.org
  Polska360.org
  Polska360 jest miejscem, w którym będą wzmacniane pozycje środowisk polskich i polonijnych w kraju ich zamieszkania, poprzez prowadzone webinaria, szkolenia prowadzone przez ekspertów.

  Portal Polska360.org serdecznie zaprasza na transmisję live wyjątkowego wydarzenia historyczno-muzycznego organizowanego w dniu 06.10.2022 r. (czwartek) o godz. 18.00 czasu polskiego przez Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy AK, a zatytułowanego „Pamiętajmy”.

  Podczas ponad godzinnego koncertu połączonego z prezentacjami multimedialnymi autorzy koncertu opowiedzą o bohaterach, żołnierzach AK, którzy o polską niepodległość walczyli na Kresach Wschodnich II RP w czasie i po II wojnie światowej. W „nagrodę” za to na długie lata stali  się więźniami najcięższych sowieckich łagrów. Powracali do swych domów na Kresach lub do powojennej Polski w II połowie lat 50-tych XX w., gdy świat starał się już zapomnieć o koszmarze wojny. Chcielibyśmy, żeby Polacy w Kraju i za granicą nie zapomniało i przekazywało te historie dalej.

  Koncert będzie kontynuacją wydarzenia „Pamiętajmy- edycja 2021”. W ciekawej formie połączenia muzyki oraz treści historycznych na scenie przybliżone zostaną widzom sylwetki kolejnych żołnierzy oraz ich rodzin, które zasługują na to, żeby świat o nich usłyszał.

  Do współpracy Stowarzyszenie zaprosiło młodych, utalentowanych, mało znanych wykonawców, którzy zaśpiewają polskie pieśni i piosenki dedykowane naszym Bohaterom. Na scenie wystąpią: Maria Stasiak, Sandra Aleksanderek, Bożena Worono oraz Jarosław Gołoś. Użyta narracja będzie oparta na prawdziwych przeżyciach oraz osobistych wspomnieniach kombatantów.

  Koncert odbędzie się w Klasztorze Węgrów – Centrum Dialogu Kultur (woj. mazowieckie).

  Portal Polska360.org – patron medialny wydarzenia prowadzić będzie transmisję live tego wyjątkowego wydarzenia. 

  Organizator:

  • Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy AK

  Partnerzy:

  • Fundacja Polska360
  • Stowarzyszenie Klasztor Węgrów – Centrum Dialogu Kultur
  • Fundacja Wsparcia Historii i Kultury Polskiej
  • Fundacja Opieki i Jedności Kresowian

  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura-Interwencje, Edycja 2022.

  Zapraszamy serdecznie!!!

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  Najnowsze

  Nieznana historia warszawskiej Pragi

  Praga należy do najciekawszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów rejonów Warszawy. Ma swoją własną historię i tożsamość. Nie wszyscy...

  Zobacz także

  Skip to content