WIĘCEJ

  Szczyt World for Ukraine, Rzeszów 7-9.12.2022 r.

  Warto przeczytać

  Polska360.org
  Polska360.org
  Polska360 jest miejscem, w którym będą wzmacniane pozycje środowisk polskich i polonijnych w kraju ich zamieszkania, poprzez prowadzone webinaria, szkolenia prowadzone przez ekspertów.

  Na grudniowym szczycie World for Ukraine w Rzeszowie spotkają się liderzy pomocy Ukrainie

  Już za niespełna dwa tygodnie w Rzeszowie odbędzie się międzynarodowe spotkanie World for Ukraine Summit 2022. Jego celem jest wypracowanie rozwiązań humanitarnych, społecznych i gospodarczych na rzecz długoterminowej pomocy Ukrainie. W szczycie uczestniczyć będą przedstawiciele władz centralnych i samorządowych, organizacji międzynarodowych, organizacji pozarządowych, biznesu, think-tanków oraz mediów.

  Z satysfakcją informujemy, że to bezprecedensowe wydarzenie objęło patronatem już dziewięć ministerstw, co najlepiej świadczy o jego wadze i skali. Ze strony polskiej są to Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Finansów oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Ze strony ukraińskiej – kluczowe resorty gospodarki, spraw zagranicznych oraz zdrowia. Cieszymy się również patronatem Rady Europy, a także Inicjatywy Prezydenta Ukrainy UNITED24 oraz prezydentów Rzeszowa i Lwowa – podkreśla Kamil Szymański, prezes Fundacji World for Ukraine, która jest organizatorem szczytu.

  World for Ukraine Summit 2022 odbędzie się w dniach 7-9 grudnia br. w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego Rzeszów-Jasionka.

  Celem szczytu W4UA (skrót od World for Ukraine) jest usprawnienie realnej pomocy dla dotkniętej wojną Ukrainy w trakcie konfliktu i po jego zakończeniu poprzez stworzenie przestrzeni do trójstronnego dialogu i wymiany doświadczeń pomiędzy Ukrainą, Polską i światem w zakresie pomocy humanitarnej i gospodarczej, umacniania demokracji i społeczeństwa obywatelskiego oraz rekonstrukcji gospodarki. Szczyt ma przyczynić się do wielostronnej współpracy między organizacjami pozarządowymi, biznesem, rządami i samorządami, tak, aby wsparcie dla Ukrainy było skoordynowane i długoterminowe.

  Otwarta formuła zakłada włączenie wielu podmiotów do sieci współpracy w najważniejszych kwestiach – natychmiastowej pomocy dla ludności zaatakowanego kraju i opracowania narzędzi do jego odbudowy.

  – Poruszymy kwestie wydajności pomocy humanitarnej, wsparcia zdrowotnego i psychicznego, odbudowy dziedzictwa kulturowego i instytucji edukacyjnych, a także wsparcie ekonomii. Odbudowa miast i odnowa infrastruktury oraz sektora agrarnego również będą kluczowymi zagadnieniami w dyskusji – zapowiada prezes Fundacji World for Ukraine.

  Wydarzenie kierowane jest do organizacji pozarządowych, sektora biznesu, samorządów oraz kręgów akademickich i think-tanków z Polski, Ukrainy i innych obszarów świata, które wspierają działania pomocowe na rzecz Ukrainy i Ukraińców, dlatego kluczowe jest zapewnienie im wspólnej płaszczyzny do spotkań, łączenie ich wysiłków. Służyć temu mają panele dyskusyjne oraz okrągłe stoły, promujące współdziałanie i wymianę doświadczeń. Towarzyszące szczytowi działania o charakterze promocyjnym obejmują między innymi koncerty, wystawy zdjęć, pokazy filmów, aukcję charytatywną. Wydarzenie finansowane jest ze środków Fundatora, środków własnych Fundacji oraz wpłat od sponsorów.

  Lokalizacja tego prestiżowego spotkania nie jest przypadkowa. Rzeszów to kluczowy węzeł transportowy dla pomocy napływającej z całego świata na rzecz Ukrainy, aby wspomóc zaatakowany kraj. Otrzymał tytuł „Miasto-Ratownik” od prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zelenskiego.

  Organizator szczytu to Fundacja World for Ukraine, której celem jest integracja i wspieranie działań organizacji pozarządowych, instytucji samorządowych, przedsiębiorców i osób prywatnych dla pomocy Ukrainie.

  Patronami medialnymi szczytu W4UA są m.in. nasz portal Polska360,org, PAP Media Room, TVP Info, ISB News, Dziennik Gazeta Prawna, Rzeczpospolita, Wprost, Do Rzeczy, Onet.pl, RMF FM, RMF24, UA24.tv oraz Bielsat TV.

  Bieżące informacje o projekcie można śledzić na https://w4ua.com/. Relacje z wydarzeń Szczytu World for Ukraine w Rzeszowie będziemy także publikować na łamach naszego portalu i naszym profilu Facebook.

  Szczegółowy program wydarzenia:

  Redakcja Polska360.org

  Źródło: materiały własne organizatora

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  Najnowsze

  Nieznana historia warszawskiej Pragi

  Praga należy do najciekawszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów rejonów Warszawy. Ma swoją własną historię i tożsamość. Nie wszyscy...

  Zobacz także

  Skip to content