WIĘCEJ

  Polska kuchnia historyczna

  Warto przeczytać

  Polska360.org
  Polska360.org
  Polska360 jest miejscem, w którym będą wzmacniane pozycje środowisk polskich i polonijnych w kraju ich zamieszkania, poprzez prowadzone webinaria, szkolenia prowadzone przez ekspertów.

  Żur, pierogi, bigos, a może dania sezonowe? Jaka tak naprawdę jest polska kuchnia? Jak zmieniała się na przestrzeni wieków? Co jedli nasi przodkowie, a jakie dania dominują dziś? Niech smak i kuchnia przeniosą Państwa w przeszłość. W rozmowie Agnieszki Wójcik z Jarosławem Uścińskim, Szefem Kuchni, Prezesem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni wyemitowanej na antenie portalu Polska360.org w dniu 20.10.2022 r. o godz. 19.00 czasu polskiego zapraszamy na kulinarną podróż do przeszłości.

  Gość:

  Jarosław Uściński o sobie: Prawdziwa Gastronomia rozpoczęła się dla mnie w pierwszej prawdziwej greckiej restauracji Parnas – nie mającej sobie równych na rynku warszawskim. Tam osiągnąłem stanowisko szefa kuchni. Zmiana jakościowa to otwarcie hotelu Bristol, gdzie udało mi się dostać i zatrzymać się na 5 lat. Moje początki tam to kucharz nocny, śniadaniowy i wreszcie szef kuchni Marconi. Kolejny krok to restauracja 99 w Warszawie. Notowana przez kilka lat nawet w Europejskiej Wall Street Journall jako jedna z 10 najlepszych w Europie restauracji businessowych. To był prawdziwy poligon, gdzie mogłem testować wymyślane receptury na najbardziej wysublimowanych podniebieniach. Po ośmiu latach otrzymałem propozycję poprowadzenia gastronomii w zlokalizowanej na dachu Centrum Olimpijskiego restauracji Moonsfera. Od kilku lat jestem również jej właścicielem. Moje marzenie się spełniło – no może nie do końca. Do pełnego spełnienia brakuje mi częstszego bywania w kuchni z załogą. Wymyślanie nowych potraw, kompilowanie smaków, zabawa, bo dla mnie budowanie menu jest zabawą i tylko wtedy karta może być udana. Pamiętam o moich kucharzach i całym zespole. Jestem wyznawcą prawdy, że Taki szef jaki zespół. Trzeba go ciągle pielęgnować i umieć wyważyć codzienność w tak trudnym stylu życia jakim jest bycie kucharzem. Bo to jest naprawdę styl życia nie tylko praca i koniec.

  Gotowałem między innymi dla:

  • Tiny Turner,
  • Bruce Willisa,
  • koronowanych głów świata,
  • wielokrotnie dla Prezydenta RP i jego Gości,
  • najlepszych polskich sportowców.

  Prowadzę także kadrę Narodową kucharzy juniorów na Olimpiady Kulinarne w Erfurcie i Luxemburgu z których zawsze wracamy z medalami. Jestem trenerem reprezentacji BBQ. Zdobyliśmy z nią min. tytuł Mistrza świata za sos BBQ podczas mistrzostw Jack Daniels w USA. To trofeum pierwszy raz w historii opuściło USA.

  Prowadzący: Agnieszka Wójcik – absolwentka studiów MBA, menadżer z wieloletnim doświadczeniem, założycielka i Członek Zarządu Fundacji Kulturalna Polska.

  Portal Polska360.org – dla i o Polonii i Polakach za granicą – www.polska360.org

  https://www.facebook.com/Polska360.org

  Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.

  Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  spot_img

  Najnowsze

  00:15:47

  Najnowsza historia polskiej branży cukrowniczej – 2

  Serdecznie zapraszamy na kolejny odcinek programu o najnowszej historii polskiego cukrownictwa. Jego gościem będzie Pan Stanisław Lubaś - przewodniczący...

  Zobacz także

  Skip to content