WIĘCEJ

  Polacy i ich Związek na Białorusi – przykład Brześcia i Grodna

  Warto przeczytać

  Polska360.org
  Polska360.org
  Polska360 jest miejscem, w którym będą wzmacniane pozycje środowisk polskich i polonijnych w kraju ich zamieszkania, poprzez prowadzone webinaria, szkolenia prowadzone przez ekspertów.

  Polska360.org zaprasza Państwa do obejrzenia wyemitowanego w dniu 27.12.2021 r. o godz. 18.30 czasu polskiego webinaru “Polacy i ich Związek na Białorusi – przykład Brześcia i Grodna”. Gośćmi specjalnymi spotkania byli : były, wieloletni Konsul Generalny RP w Brześciu, a następnie w Grodnie – Jarosław Książek wraz z małżonką. W tym szczególnym czasie świątecznym rozmawialiśmy o sytuacji Polaków na Białorusi, ich aktywnej działalności w ramach Związku Polaków w tym kraju. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia. Okażmy naszym Rodakom swoje wsparcie !

  Goście :

  Jarosław Książek – ur. w 1957 r., absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, doktor nauk humanistycznych. Pracuje w MSZ od 1993 r. Pracował na placówkach RP: w Seulu /Republika Korei; I sekretarz/radca/, Charkowie /Ukraina – Konsul Generalny/, Brześć /Białoruś – Konsul Generalny/, Moskwa /Rosja – zastępca ambasadora/, Grodno /Białoruś – Konsul Generalny/. Obecnie pracownik MSZ RP.

  Elżbieta Książek – ur. w 1959 r., absolwentka Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Pracowała w Narodowym Banku Polskim, następnie zatrudniona na placówkach zagranicznych RP, gdzie przebywała i pracowała wraz z mężem. W konsulatach zajmowała się sprawami Polonii/Polaków za granicą.

  Prowadzący : Aneta Hoffmann – redaktor naczelna portalu Polska360.org

  Portal Polska360.org – dla i o Polonii i Polakach za granicą – www.polska360.org

  https://www.facebook.com/Polska360.org

  Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.

  Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  spot_img

  Najnowsze

  00:21:15

  Najnowsza historia polskiej branży cukrowniczej

  Serdecznie zapraszamy na rozmowę o najnowszej historii polskiej branży cukrowniczej. Gościem TVPolska 360 będzie Pan Stanisław Lubaś - pracownik...

  Zobacz także

  Skip to content