WIĘCEJ

  Osobowość Polonijna Roku im. Edyty Felsztyńskiej 2021 – zgłoszenia

  Warto przeczytać

  Spotkania Polonijne – Bożena Krasoń i Ursula Golda , działaczki polonijne z Włoch, które rozpoczęły swoją charytatywną działalność w marcu 2020 r., w tym roku postanowiły zrealizować projekt , nad którym bardzo długo pracowały.

  Czym są Spotkania Polonijne?

  To projekt, który powstał podczas pierwszego lockdownu 2020 r. we Włoszech. Gdy byliśmy wszyscy zamknięci w domach z dala od rodziny i przyjaciół, postanowiliśmy zareagować i dać coś od siebie ludziom chociażby wirtualnie. I tak każdej niedzieli  przedstawialiśmy Polaków z różnych stron świata,  prowadząc rozmowy na żywo w myśl zasady Polak potrafi.

  Uruchomiliśmy akcję pomocna dłoń jako pomoc psychologiczną ,organizowaliśmy i współorganizowaliśmy małe eventy na tyle na ile pozwalała sytuacja.

  Działamy do dziś w pełni wiary , że jesteśmy pomocni. Przeprowadziliśmy już prawie 50 wywiadów z Polonią z całego świata. I w końcu nadszedł moment, w którym chcemy zrealizować nasz pomysł ,nasz projekt, który nazwaliśmy dumnie

  Osobowość Polonijna Roku im Edyty Felsztyńskiej

  Dlaczego imię tej kobiety jest takie ważne?

  Edyta Felsztyńska – ur. 04.06.1972, zm. 25.07.2017 r. w wieku 45 lat przegrywając walkę z nowotworem. Przyjechała do Włoch w 1990 roku, po latach wyszła za mąż za Włocha. A w roku 2007 wraz z Bożeną Wróblewską założyły stowarzyszenie Insieme. Obie Panie rozpoznawane są, jako działaczki polonijne, nie tylko we Włoszech, ale również w Europie. Edyta była osobą z mnóstwem pozytywnej energii, którą wykorzystywała, aby pomagać innym. Kochała ludzi i pamiętając swoje ciężkie chwile na początku emigracji, starała się pomagać w rozwiązywaniu problemów nowo przybyłych na emigrację Polaków. Posiadała niesamowitą siłę oraz ogromną chęć do współorganizowania i organizowania różnych wydarzeń i eventów oraz pomagania innym na wszelki możliwy sposób. Dzięki stowarzyszeniu organizowano również akcje charytatywne. Mówiła zawsze : Jak my sobie nie pomożemy, to nikt nam nie pomoże.

  Edyta Felsztyńska

  Jej marzeniem było zjednoczyć całą Polonię i każde organizowane spotkanie zaczynało się od zaśpiewania piosenki: Bo wszyscy Polacy to to jedna rodzina.

  Edyta miała swoje motto, nie zmieniała ludzi, kochała ich i akceptowała takimi jakimi są. Bardzo duże wsparcie i wspaniałą współpracę otrzymała od wielu osób.Nazywała ich cichymi aniołami, zawsze stojącymi obok. Przyjaźnie przetrwały wszelkie próby i wytrwały do końca jej życia.

  Była osobą pozytywnie myślącą, uczciwą, serdeczną, zawsze uśmiechniętą i niosącą pomoc każdemu potrzebującemu mimo swojej ciężkiej choroby. Edyta Felsztyńska była wspaniałym przykładem i darem dla każdego, kto spotkał ją na swojej drodze .

  Jesteśmy dumni, że imieniem tak wspaniałej Polki i działaczki polonijnej mogliśmy nazwać naszą nagrodę. Dziękujemy rodzinie Edyty za taką możliwość.

  Nagroda Osobowość Polonijna Roku im. Edyty Felsztyńskiej 2021

  Spotkania Polonijne – Bożena Krasoń i Urszula Golda pragną tą nagrodą uczcić imię Edyty Felsztyńskiej , jak również docenić w ten sposób osoby działające dla Polonii z różnych krajów świata.

  Nabory kandydatów do nagrody Osobowość Polonijna Roku im Edyty Felsztyńskiej odbędą się w terminie od 15.10.2021 do 20.11.2021 r.

  Tegoroczna gala odbędzie się online, jak wszyscy wiemy z powodu niestabilnej sytuacji , natomiast w przyszłości bierzemy pod uwagę organizację gali w Rzymie.

  Pragniemy podkreślić, iż jesteśmy organizacją niezarejestrowaną ,działającą charytatywnie , nie sponsorowaną przez nikogo. Naszą pasją jest praca na rzecz promocji Polonii oraz naszego kraju i to dla nas jest najwyższym piorytetetem.

  Pragniemy podziękować serdecznie wszystkim, którzy przyłączyli się do nas, by to wydarzenie mogło powstać.

  Dziękujemy członkom kapituły :

  Magdalena Pinkwart-dziennikarka radiowa ,telewizyjna .prasowa.Prezes Prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Turystycznych im.Olgierda Budrewicza

  Bożena Wróblewska – Stowarzyszenie Insieme

  Aleksandra Seghi -współredaktor portalu Polacywewloszech.com

  dr Adrianna Tomczak – doktor nauk społecznych, specjalistka do spraw social media

  Dziękujęmy serdecznie za objęcie patronatu medialnego następującym partnerom :

  Stowarzyszenie Artystów Autorów Dziennikarzy Prawników- Virtualia ART

  Polonijna Agencja Informacyjna

  Portal dla Polonii Polska360.org

  Magazyn DESIGNER -Redaktor Naczelny Halina Rosa Sztokholm

  Redakcja -wiadomości online – polacywewłoszech.com

  Sabina Poulsen -Wyspy Owcze FO

  Platforma medialna KROK PO KROKU -Hanna Grosfeld – Buda dziennikarka telewizyjna

  wloskislub.com – Barbara Sandra Pawlukiewicz-Carusotti – fotograf

  Zapraszamy do wspołpracy również wszystkich zainteresowanych i czekamy na Państwa zgłoszenia kandydatów do nagrody.

  Link do strony

  https://www.facebook.com/osobowoscpolonijnaroku

  Autorzy : Bożena Krasoń, Ursula Golda

  Bożena Krasoń – certyfikowana dietetyczka, promotorka zdrowia, trenerka osobista, mentor tutor, działaczka polonijna, współorganizatorka wielu eventów,współzałożycielka i koordynatorka Spotkań Polonijnych. We Włoszech od 15 lat

  Ursula Golda – od 30 lat mieszkanka Wiecznego Miasta , pasjonatka dobrej kuchni , pomysłodawczyni i współzałożycielka Spotkań Polonijnych, działaczka polonijna, organizatorka i wspołorganizatorka wielu eventów, właścicielka w Locazione Turistica a Roma

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  Najnowsze

  Nieznana historia warszawskiej Pragi

  Praga należy do najciekawszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów rejonów Warszawy. Ma swoją własną historię i tożsamość. Nie wszyscy...

  Zobacz także

  Skip to content