WIĘCEJ

  Studencki Klub Polski

  Aktualności organizacji

  Spotkanie opłatkowe członków SKP w Żytomierzu

  W dniu 23 grudnia 2020 roku, słuchacze kursów języka polskiego oraz członkowie Studenckiego Klubu Polskiego, spotkali się razem w przed dniu Bożego Narodzenia, aby...

  Świąteczny koncert „Z koronki przeszłości tylko na chwilę…”

  W dniu 19 grudnia br. w Gnatyuk Art Center w Żytomierzu odbył świąteczny koncert „Z koronki przeszłości tylko na chwilę...”. Rzeczywiście, chociaż „na chwilę”...

  „Szkoła Polskojęzycznego Przewodnika” w Żytomierzu

  W dniu 27 listopada br. w Narodowym Muzeum Kosmonautyki imienia Sergieja Korolowa odbyło się zakończenia projektu „Szkoła polskojęzycznego przewodnika”. Do uroczystości dołączyli online prezes Fundacji...

  O organizacji

  Obwodowa organizacja społeczna „Studencki Klub Polski”

  Studencki Klub Polski powstał w 2009 roku z główną lokalizacją pod adresem Domu Polskiego w Żytomierzu.

  Klub zrzesza młodzież, która stara się realizować i rozwijać swój potencjał naukowy, twórczy i zawodowy poprzez naukę języka polskiego, na co dzień rozmawiając w języku polskim, wymieniać się doświadczeniami wyjazdów międzynarodowych, działać na rzecz nawiązania mocnych relacji między Ukrainą, Polską oraz Unią Europejską w całości.

  Na dzień dzisiejszy stałymi członkami Klubu jest 38 osób z Żytomierza i obwodu – większość z nich to wykładowcy mówiący po polsku i aktywni studenci. Wiele innych młodych ludzi od czasu do czasu bierze udział w różnych programach naszego Klubu oraz stażach zawodowych w Unii Europejskiej.

  Jednocześnie Statut naszej organizacji przewiduje status członka honorowego, co pozwala być członkiem Klubu starszym i doświadczonym osobom, zasłużonym w środowisku polonijnym. Naszym zdaniem jest to konieczne do pomnażania i przekazania wieloletniego dziedzictwa etnicznych Polaków Żytomierszczyzny i Ukrainy w całości, a także abyśmy mogli, w oparciu o doświadczenie i mądrość, razem osiągnąć istotne rezultaty dla nas i obu naszych Narodów!

  Jesteśmy otwarci na współpracę ze wszystkimi organizacjami polonijnymi, placówkami oświatowymi i innymi instytucjami, działającymi na Ukrainie czy w Polsce, oraz firmami, które chcą przyjąć do siebie na szkolenie zawodowe studentów z Ukrainy.

  Z naszej strony gwarantujemy odpowiedzialność i kompetencje przy wykonaniu wszystkich wziętych na siebie zobowiązań i serdecznie zapraszamy do członkostwa i współpracy ze Studenckim Klubem Polskim!

  Dane kontaktowe

  Studencki Klub Polski
  10-005 Żytomierz, ul. Czudniwska 34 b
  Ukraina
  http://skpz.org.ua/pl/projects.php
  skp@vp.pl
  walentyna.jusupowa@gmail.com
  TEL: 0038 097 935 89 18
  Prezes – mgr Walentyna Jusupowa

  Skip to content