WIĘCEJ

  Spotkania Polonijne

  Aktualności organizacji

  Spacerując i zwiedzając pomagamy

  Pod fachowym okiem przewodnika Mirella Bagdzińska, rozpoczęliśmy kolejny spacer z serii: Spacerując i zwiedzając pomagamy.Dziś spacerujemy dla Oskarek Pułka - Nasza walka o zdrowe...

  NIEDZIELNE OBCHODY DNIA NIEPODLEGŁOŚCI W RZYMIE (Włochy)

  11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Niepodległość naszej Ojczyzny, wspomnienie tych, którzy oddali swoje życie na wielu frontach świata, aby Polska znów...

  Msza św. w polskiej kwaterze na Cmentarzu Prima Porta w Rzymie

  Tradycyjnie, jak co roku, 1 Listopada odbyła się uroczysta Msza św. w polskiej kwaterze na Cmentarzu Prima Porta w Rzymie. Eucharystię koncelebrowali między innymi...

  O organizacji

  Spotkania Polonijne (w okresie 03.2020-01.2021 Niedzielne Spotkania Polonijne). Organizacja społeczna niezarejestrowana,  zrzeszająca oficjalnie około 1500 osób, a liczba ta wciąż rośnie.

  Nasza działalność rozpoczęła się w marcu 2020 r. podczas całkowitego lockdownu we Włoszech. W momencie, gdy wszyscy byliśmy przerażeni i zdekoncentrowani, nie wiedzieliśmy co dalej, nie mogliśmy spotykać się, powstał projekt, który miał na celu wspomagać, promować i poznawać Polaków z całego świata. W myśl powiedzenia “Polak potrafi” jednoczyliśmy się wirtualnie z Polakami i Polonią z różnych stron świata. Częściowo, gdy tylko mogliśmy, organizowaliśmy różne spotkania na żywo. Udało nam się zrealizować kilka projektów typu : Obchody Papieskie, Sprzątanie Polskich cmentarzy, Pomoc dzieciom ze szpitala Bambino Gesu, opłatek i koncert kolęd, jak również regionalne warsztaty kulinarne.

  Działamy we Włoszech, wirtualnie jednoczymy Polonię z całego świata, a w miarę możliwości organizujemy różne eventy w Rzymie. Mamy sporo ciekawych planów na rok 2021. Jeżeli tylko pozwoli na to sytuacja, będziemy stopniowo je realizować. Naszym głównym projektem na ten rok jest projekt w trakcie realizacji : Osobowość Polonijna Roku. Będzie on miał na celu wybory najbardziej zasłużonych dla Polonii postaci.

  Naszym miejscem, gdzie można obejrzeć wszystkie do tej pory zrealizowane przez nas wywiady, a odbyło się ich 40, jest nasza strona :
  https://www.facebook.com/polonijnespotkania/

  kanał YouTube, który powstał niedawno :
  https://www.youtube.com/channel/UCwH-tqkdrXnfk7NJC5nlNQw/videos

  oraz grupa, która została założona na początku roku :
  https://www.facebook.com/groups/634460330783327/

  Kim jesteśmy

  Ursula Golda –  zamieszkała w  Rzymie   pomysłodawczyni  projektu  “Niedzielne Spotkania Polonijne” – zmiana na “Spotkania Polonijne”. Właścicielka Locazione Turistica a Roma, założycielka grupy “Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu….i jeszcze dalej”. Działaczka polonijna, współorganizatorka eventów.

  Bożena Krasoń –  zamieszkała  w  Porto San  Elpidio  /region Marche/ we Włoszech, certyfikowany dietetyk, promotor zdrowia, trener osobisty. Współzałożycielka i koordynatorka strony Spotkania Polonijne /Niedzielne Spotkania Polonijne/, właścicielka FB “Jedz kolorowo żyj zdrowo”, założycielka grupy “Nie przeszkadzać, teraz chudnę”. Działaczka polonijna, współorganizatorka wydarzeń.

  Zdajemy sobie sprawę że największa moc i siła jest w jedności i wierzymy, że razem można więcej i lepiej. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje i współpracę.

  Dane kontaktowe

  niedzielnespotkaniapolonijne@gmail.com
  Bożena – tel: 0039 320 926 22 47
  Ursula – tel: 0039 339 533 75 90

  Skip to content