WIĘCEJ

  NIEDZIELNE OBCHODY DNIA NIEPODLEGŁOŚCI W RZYMIE (Włochy)

  Warto przeczytać

  11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Niepodległość naszej Ojczyzny, wspomnienie tych, którzy oddali swoje życie na wielu frontach świata, aby Polska znów zaistniała jako suwerenne państwo i wróciła na mapy świata i Europy.

  W niedzielę 8 listopada, w niezwykłej scenerii antycznej Bazyliki św. Pankracego w Rzymie, Polonia wraz ze swoimi duszpasterzami, zgromadziła się na uroczystej Mszy św. w intencji Ojczyzny, po której nastąpił kameralny koncert pieśni patriotycznych.

  Organizatorami byli:
  Niedzielne Spotkania Polonijne
  GRUPA POLSKA W SERCU
  12 PUŁK UŁANÓW PODOLSKICH W RZYMIE

  Mszę św. koncelebrowali:
  o. Arkadiusz Stawski – przełożony i proboszcz Bazyliki św. Pankracego
  Ks. mgr. Łukasz Kotarba – przełożony, Domu Polskiego Jana Pawła II w Rzymie.
  Ks. Józef Kazimierz Ślazyk – proboszcz w diecezji Rieti środkowe Włochy.

  Przed koncertem Mirella Bagdzińska, autoryzowany przewodnik po Rzymie i Watykanie, wprowadziła obecnych swoim historycznym wykładem w klimat i piękno tego niesamowitego miejsca. Następnie mł. chor. rez. Waldemar Zientara, członek 12 Pułku Ułanów Podolskich w Rzymie, przypomniał wszystkim o istocie i znaczeniu Święta Niepodległości. Kolejno koncertowali Ks. Józef Kazimierz Ślazyk poeta, misjonarz i bard; Katarzyny Orzech – Sopran, przy akompaniamencie Ojca Bernarda Sawickiego OSB, oraz polonijny wokalista i kompozytor Aleksander Nowak. Koncert poprowadziła Dorota Meriem Abdelmoula.

  Wśród wielkiej zadumy i wielu wzruszeń, pamięć o Ojczyźnie ze strony Polonii rzymskiej, mimo w tych trudnych dni Covida została uszanowana.

  Autor: Aleksander Nowak
  Niedzielne Spotkania Polonijne

  Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
  #PAIhttp://pai.media.pl/pai_wiadomosci.php?id=12214

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  Najnowsze

  Nieznana historia warszawskiej Pragi

  Praga należy do najciekawszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów rejonów Warszawy. Ma swoją własną historię i tożsamość. Nie wszyscy...

  Zobacz także

  Skip to content