WIĘCEJ

  Legalizacja Polaków z Kresów w Polsce. Potwierdzenie przynależności do narodu polskiego.

  Warto przeczytać

  Polska360.org
  Polska360.org
  Polska360 jest miejscem, w którym będą wzmacniane pozycje środowisk polskich i polonijnych w kraju ich zamieszkania, poprzez prowadzone webinaria, szkolenia prowadzone przez ekspertów.

  Prezenter

  Denis Zwonik

  Prezes Zarządu Fundacji Wsparcia Historii i Kultury Polskiej. Absolwent Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (kierunek –logistyka), pracuje zawodowo jako dyrektor firmy logistycznej. Absolwent Szkoły Muzycznej II stopnia w Lidzie w klasie skrzypiec. Działacz polskich patriotycznych środowisk młodzieżowych na Białorusi współpracujący ze Związkiem Polaków na Białorusi. Organizator uroczystości historycznych i patriotycznych, opiekun polskich miejsc pamięci na Białorusi (odpowiedzialny m.in. za renowację mogił żołnierzy AK poległych w trakcie bitwy pod Surkontami). Od 2017 r współpracuje przy realizacji projektu “Kresy Nieutracone” prowadzonego przez Fundację Pomocy i Więzi Polskiej „Kresy RP”, zajmując się pozyskiwaniem i digitalizacją materiałów archiwalnych na terenie Białorusi a także rejestracją notacji biograficznych. Organizator corocznego letniego wypoczynku dzieci i młodzieży z Białorusi na terenie Polski oraz koordynator warsztatów edukacyjnych i historycznych dla ww. młodzieży. Aktywny współpracownik realizowanej dwa razy do roku akcji charytatywnej “Polacy Kresowym Rodakom”.

  Plan wydarzenia

  1. Biografia gościa.

  Gość webinaru: Andrzej Szałachowski urodzony na Białorusi, posiadacz Karty Polaka, ukończył licencjata na SGGW kierunek zarządzania. Od 2 lat współpracuje z agencją legalizującą pobyt.

  2. Co to jest Karta Polaka? Krok po kroku, kto i w jaki sposób może ją uzyskać.

  • Wymagane dokumenty.
  • Egzamin – czego dotyczy rozmowa z konsulem RP.
  • Zalety posiadania Karty Polaka.


  3. Studia w Polsce na podstawie Karty Polaka.

  • Kto i w jaki sposób może dostać się na studia
  • Rekrutacja.
  • Stypendia socjalne.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  spot_img

  Najnowsze

  00:15:47

  Najnowsza historia polskiej branży cukrowniczej – 2

  Serdecznie zapraszamy na kolejny odcinek programu o najnowszej historii polskiego cukrownictwa. Jego gościem będzie Pan Stanisław Lubaś - przewodniczący...

  Zobacz także

  Skip to content