WIĘCEJ

  Koncert w Brukseli z okazji Święta Niepodległości 2022

  Warto przeczytać

  W dniu 13 listopada 2022 r. o godzinie 18:30 w kościele Notre Dame de la Chapelle w Brukseli (Pl. de la Chapelle 1, 1000 Bruxelles) odbędzie się Koncert polskich pieśni patriotycznych z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wydarzenie poprzedzone będzie mszą świętą, która rozpocznie się o godz. 17:30.

  W koncercie wystąpią: zespół wokalny Art’n’Voices, Sea Orchestra pod batutą Sabriny Stachel, Ewa Sarwińska-Kowalczyk (fortepian), Arkadiusz Krawiel (pianino, cymbały), a także Anna Fedyniak-Kołodziej i Grzegorz Piotr Kołodziej (taniec). Koncert poprowadzi i zachęci do wspólnego śpiewania zgromadzoną na koncercie publiczność Marcin Kwaśny.

  Organizatorem koncertu jest Biuro Wydarzeń Kulturalnych Instytutu Pamięci Narodowej we współpracy z Biurem Przystanków Historia. Partnerem wydarzenia jest Polska Wspólnota Katolicka w Brukseli.

  Ambasada RP w Brukseli objęła koncert swym patronatem honorowym.

  Zachęcamy Państwa serdecznie do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, do wspólnego świętowania w Brukseli najważniejszego z polskich świąt narodowych.

  Polska Wspólnota Katolicka w Brukseli

  Kościół Notre Dame de La Chapelle jest jednym z najstarszych zabytków w Brukseli – jego powstanie datuje się na wiek XIII. Ten znajdujący się w centrum miasta kościół rzymskokatolicki jest jednym z pięciu obiektów sakralnych w stolicy Belgii, gdzie odbywają się nabożeństwa sprawowane przez polskich księży oblatów z Polskiej Wspólnoty Katolickiej w Brukseli (do 2018 r. zwanej Polską Misją Katolicką w Belgii).

  Polskie duszpasterstwo w tym kraju datuje się od emigracji po powstaniach Listopadowym i Styczniowym XIX w., choć w sformalizowanej formie Polskiej Misji Katolickiej w Belgii działa w Brukseli, aktywnie działając na rzecz integracji Polaków, od stycznia 1926 r.

  Wszystkim Rodakom w Belgii życzymy wszystkiego najlepszego!

  Autor: Aneta Hoffmann

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  Najnowsze

  Nieznana historia warszawskiej Pragi

  Praga należy do najciekawszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów rejonów Warszawy. Ma swoją własną historię i tożsamość. Nie wszyscy...

  Zobacz także

  Skip to content