WIĘCEJ

  Koncert „Pamiętajmy” – Zaproszenie

  Warto przeczytać

  Szanowni Państwo,

  Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej zaprasza serdecznie na kolejne wyjątkowe wydarzenie historyczno-muzyczne pt. “Pamiętajmy”.

  Podczas  koncertu połączonego z prezentacjami multimedialnymi opowiemy o żołnierzach AK, którzy w czasie i po II wojnie światowej walczyli o polską niepodległość na terenie Kresów Wschodnich II RP, za co trafiali do najcięższych sowieckich łagrów. Powracali do swych domów na Kresach lub do powojennej Polski w II połowie lat 50-tych XX w., gdy świat starał się już zapomnieć o koszmarze wojny. Chcielibyśmy, żeby polskie społeczeństwo nie zapomniało i przekazywało te historie dalej.

  Koncert jest kontynuacją poprzednich edycji koncertu “Pamiętajmy” z lat 2021 i 2022. W ciekawej formie łączącej muzykę oraz treści historyczne przybliżymy widzom sylwetki kolejnych żołnierzy oraz ich rodzin, które zasługują na to, żeby świat o nich usłyszał.

  Na scenie zobaczymy młodych artystów, którzy zaśpiewają popularne polskie pieśni i piosenki dedykowane naszym Bohaterom.

  Koncert “Pamiętajmy” odbędzie  się 30 września 2023 roku o godz. 18:00 w Centrum Dialogu Kultur przy ul. Kościuszki 27a w Węgrowie. Wstęp wolny!

  Wszystkich tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w koncercie informujemy, że wydarzenie będzie transmitowane online na stronie Facebook oraz kanale YouTube Stowarzyszenia Łagierników Żołnierzy AK.

  Serdecznie zapraszamy!

  Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej.

  Partnerami są: Fundacja Polska360, Centrum Dialogu Kultur, Fundacja RP Polonika oraz Fundacja Opieki i Jedności Kresowian. Partner medialny: Polska360tv

  “Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Interwencje. Edycja 2023”

  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  Najnowsze

  Nieznana historia warszawskiej Pragi

  Praga należy do najciekawszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów rejonów Warszawy. Ma swoją własną historię i tożsamość. Nie wszyscy...

  Zobacz także

  Skip to content