WIĘCEJ

  KAPLICZKI, FIGURY I KRZYŻE PRZYDROŻNE – KONKURS

  Warto przeczytać

  Polska360.org
  Polska360.org
  Polska360 jest miejscem, w którym będą wzmacniane pozycje środowisk polskich i polonijnych w kraju ich zamieszkania, poprzez prowadzone webinaria, szkolenia prowadzone przez ekspertów.

  KONKURS


  Fundacja Chaber Polski ogłosiła piątą edycję konkursu fotograficzno-faktograficzny  „Kapliczki przydrożne – w różańcu róża ukryta rozkwita” – www.przydroznekapliczki.pl

  Początek 25.02.2021 r.

  Konkurs powstał, aby ocalić od zapomnienia, pokazać szczególny urok niewielkich, rozproszonych obiektów religijnych – dzieł, bezimiennych autorów, związanych z intencjami osobistymi lub historią narodową.

  Przez lata bywały miejscami codziennej modlitwy, westchnień i drogowskazami. W różnych regionach mają swoje zabarwienie folklorystyczne.

  Konkursem Fundacja Chaber Polski pragnie docenić je, pokazać na fotografiach, uhonorować. W finale umieścić na interaktywnej mapie Konkursu i nagrodzić najciekawsze, wybrane przez Kapitułę Konkursu. Prace opatrzone krótką historią będą ilustrowały Kalendarz wydany na 2022 rok.

  Zapraszamy wszystkich chętnych z Kraju i spoza Polski, zgodnie z regulaminem, do przesyłania swoich fotografii, zebranych informacji i dokładnej lokalizacji obiektu na adres: www.przydroznekapliczki.pl Fundacji Chaber Polski.

  W ten sposób powstaje interaktywna mapa kapliczek – po kliknięciu w lokalizację ukaże się fotografia kapliczki, krzyża czy figury, krótka informacja o nim, a całość utworzy szlak turystyczny.

  Termin zgłaszania prac : 25.02 – 30.09.2021 roku .
  Uroczysta Gala Finałowa przewidywana jest na  listopad 2021 roku.

  Portal Polska360.org objął patronat medialny nad konkursem. Serdecznie zapraszamy do udziału.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  Najnowsze

  Nieznana historia warszawskiej Pragi

  Praga należy do najciekawszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów rejonów Warszawy. Ma swoją własną historię i tożsamość. Nie wszyscy...

  Zobacz także

  Skip to content