WIĘCEJ

  Dzień Polonii w Berlinie 2023

  Warto przeczytać

  Polska360.org
  Polska360.org
  Polska360 jest miejscem, w którym będą wzmacniane pozycje środowisk polskich i polonijnych w kraju ich zamieszkania, poprzez prowadzone webinaria, szkolenia prowadzone przez ekspertów.

  Od dwunastu lat Polska Rada Związek Krajowy w Berlinie T.z. jest organizatorem festynu Dzień Polonii, z okazji Święta Polonii i Polaków zamieszkałych poza granicami Kraju. W ramach festynu, przedstawiona zostanie działalność organizacji polonijnych z Berlina i kulturalny potencjał Polaków oraz wkład obywateli polskiego pochodzenia w życie kulturalne stolicy Niemiec. Impreza planowana jest w formie ogólnodostępnego festynu odbywającego się przed budynkiem ratusza dzielnicy Berlina-Reinickendorf, tak aby przybliżyć również naszym niemieckim sąsiadom, polską kulturą i tradycje oraz zamanifestować naszą obecność w stolicy Niemiec. Festyn organizowany jest jako wspólny projekt wielu niemiecko-polskich instytucji. Polska kultura prezentowana jest w formie występów polskich i polonijnych grup muzycznych, zespołów folklorystycznych i tanecznych, zarówno amatorskich grup młodzieżowych i dziecięcych, jak i znanych zespołów profesjonalnych. Przedstawiciele organizacji i społeczności z Polski, mogą prezentować swój region, jego dorobek kulturalny, własne tradycje, twórców ludowych i ich sztukę, a także miasto czy gminę jako potencjalny cel turystyczny. W tym roku zaproszony został region Śląska, który będzie prezentował potencjał Metropolii Śląskiej.

  Podczas festynu wręczona zostanie również statuetka „Najlepszy z najlepszych” przyznawaną raz do roku przez Zarząd Polskiej Rady Związku Krajowego wybitnym działaczom środowiska polonijnego w Berlinie.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  Najnowsze

  Nieznana historia warszawskiej Pragi

  Praga należy do najciekawszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów rejonów Warszawy. Ma swoją własną historię i tożsamość. Nie wszyscy...

  Zobacz także

  Skip to content