WIĘCEJ

  Dzień Polonii i Polaków za Granicą

  Warto przeczytać

  Polska360.org
  Polska360.org
  Polska360 jest miejscem, w którym będą wzmacniane pozycje środowisk polskich i polonijnych w kraju ich zamieszkania, poprzez prowadzone webinaria, szkolenia prowadzone przez ekspertów.

  Już od 20 lat, 2 maja obchodzimy Dzień Polonii i Polaków za Granicą, święto łączności z Ojczyzną 20 milionów Rodaków, którzy Polskę noszą w sercu pod wszystkimi szerokościami geograficznymi.

  Z tej okazji Pełnomocnik Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą,  Minister Jan Dziedziczak złożył Wszystkim zamieszkałym poza krajem Rodakom życzenia szczęścia w życiu osobistym i rodzinnym, sukcesów zawodowych i społecznych oraz satysfakcji z działalności dla Ojczyzny, dziękując Wszystkim za reprezentowanie Polski oraz głoszenie jej dobrego imienia na świecie.

  Również tego dnia Pan Prezydent RP Andrzej Duda wraz z Małżonką przyjęli w Belwederze przedstawicieli Polonii i Polaków na świecie, dziękując im za aktywną działalność. W szczególności Pan Prezydent podziękował za nią Polakom zamieszkałym na Ukrainie, a także tym spośród nich, którzy ewakuując się na teren Polski, nie ustają w pomocy Rodakom poszkodowanym przez wojnę.

  Redakcja portalu Polska360.org dołącza się z radością do tych podziękowań i życzeń. Prosimy, przyjmijcie drodzy Rodacy rozsiani po świecie życzenia wielu lat w zdrowiu, pomyślności i wiele energii do dalszej pracy w środowiskach polskich, promocji Polski tam, gdzie Państwo mieszkacie. W szczególny sposób myślami łączymy się z wieloma tysiącami Polaków zamieszkałych na Ukrainie, którzy sami będąc w ciężkiej sytuacji, ofiarnie pomagają uchodźcom z innych części kraju ogarniętego konfliktem zbrojnym.

  Zachęcamy do wysłuchania tradycyjnego hymnu Polonii – XIX-wiecznej wersji Pieśni Legionów „Marsz Polonia”, śpiewanej do melodii ukraińskiej dumki. Powstałe z inicjatywy Ministra J. Dziedziczaka i programu Polskiego Radia – Radia dla Ciebie nagranie symbolizuje solidarność Polski z Ukrainą walczącą z rosyjskim najeźdźcą. Pieśń wykonała znamienita polska śpiewaczka ukraińskiego pochodzenia Olga Pasiecznik oraz 32 artystów z 17 krajów świata. Posłuchajmy:

  Wszystkiego najlepszego !!

  redakcja Polska360.org

  źródło : materiały prasowe Kancelarii Prezydenta RP oraz Pełnomocnika Rządu ds. Polonii i Polaków za Granicą

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  Najnowsze

  Nieznana historia warszawskiej Pragi

  Praga należy do najciekawszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów rejonów Warszawy. Ma swoją własną historię i tożsamość. Nie wszyscy...

  Zobacz także

  Skip to content