WIĘCEJ

  80-lecie Biblioteki Polskiej POSK w Londynie

  Warto przeczytać

  Są miejsca w Londynie, które są wyjątkowe dla Polaków. Do nich na pewno należy Biblioteka Polska w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym przy 236-248, King Street. W tym roku obchodzi ona swoje 80-lecie !

  Biblioteka została założona w 1942 r. przy Rządzie RP na Uchodźstwie. Wraz z założeniem w 1967 r. Polskiego Ośrodka Społeczno-Kulturalnego w Londynie stała się jego własnością i od 1974 r. mieści się na pierwszym piętrze jego gmachu w dzielnicy Hammersmith. Ta naukowa biblioteka posiada interesujące zbiory książek polskich i zagranicznych na temat Polski, bogate zbiory polskich gazet i czasopism, a także dużą kolekcję książek Józefa Korzeniowskiego – Josepha Conrada.

  Wszystkie zainteresowane osoby mogą w niej zarówno wypożyczać książki, jak i korzystać z wygodnej czytelni, w której także dostępna jest bieżąca prasa polska krajowa i emigracyjna. Warto także odwiedzić stronę internetową Biblioteki : http://polishlibrarylondon.co.uk/ gdzie możemy zapoznać się z jej kilkoma interesującymi wystawami historycznymi na temat II wojny światowej w jęz. polskim i angielskim.

  11 czerwca 2022 r. z okazji 80-lecia Biblioteki Polskiej POSK w Londynie w Galerii POSK została otwarta okolicznościowa wystawa „Ta biblioteka czyniąca zaszczyt Ojczyźnie… 80 lat Biblioteki Polskiej POSK w Londynie” prezentująca także bogate zbiory archiwalne i dzieł sztuki znajdujące się w jej zasobach dzięki wielu darczyńcom. Wystawa jest otwarta dla zwiedzających do 29 czerwca 2022 r. Ma być także dostępna na stronie internetowej POSK.

  Źródło : www.posk.org

  Dodatkowo tego dnia odbył się piknik rodzinny w Ravenscourt Park z występami artystycznymi, czytaniem polskich książek, okazją do spotkania Polaków z całego Londynu.

  Szczegółowa relacja fotograficzna z obu rocznicowych wydarzeń jest dostępna na profilu Facebook Biblioteki : https://www.facebook.com/BibliotekaPolskaPOSKLondyn/

  Redakcja portalu Polska360.org gratuluje całemu zespołowi Biblioteki tak szacownego jubileuszu i zachęca wszystkich Rodaków do odwiedzania tego wyjątkowego miejsca w Londynie.

  Dwieście lat !

  Aneta Hoffmann

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  Najnowsze

  Nieznana historia warszawskiej Pragi

  Praga należy do najciekawszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów rejonów Warszawy. Ma swoją własną historię i tożsamość. Nie wszyscy...

  Zobacz także

  Skip to content